Açık
  • EURO
  • DOLAR

CORONA VİRÜSE KARŞI ÇÖP KONTEYNIRLARI DEZENFEKTE EDİLİYOR

Aksaray Güncel - Mart 16, 2020 11:28 A A

Aksaray Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Corona virüs (COVID -19) tedbirleri genişleterek şehir genelindeki yer üstü ve yer altı çöp konteynırlarını dezenfekte ediyor.
Aksaray Belediyesi halk sağlığını tehdit eden Corona virüse karşı önleyici tedbirleri arttırdı. Halka açık ve vatandaşların yoğun olarak kullandığı toplu ulaşım araçları, servis araçları, camiler, Pazar yerleri, otobüs terminali, belediye ait hizmet birimleri AKMEK, Çocuk Aktivite, Kadın Aktive Merkezlerinde dezenfektan çalışması yapan Aksaray Belediyesi, daha önce rutin olarak sürdürdüğü çöp konteynırlarının dezenfekte çalışmasını sıklaştırdı.
Ekipler, Konteynır Yıkama ve Dezenfekte Aracı ile çöp konteynırlarının iç ve dış yüzeyini köpüklü su ile yıkadıktan sonra dezenfekte etmeye başladı. Şehir genelindeki 48 mahallede bulunan yer altı ve yer üstü çöp konteynırlarının belirlenen program çerçevesinde 24 saat kesintisiz bir şekilde temizleneceği bildirildi.
Belediye Başkanı Evren Dinçer, her zaman vatandaşın sağlığını düşündüklerini söyleyerek “Şehrimizde bulunan yer altı ve yer üstü konteynırlarını temizleyerek dezenfekte ediyoruz. Sadece konteynırlar değil çöp kutuları ve atıktan kaynaklanan kirli noktaları da temizliyoruz. Gerçekleştirdiğimiz çalışma ile halk sağlığını tehdit eden virüs ve bakteri oluşumunu önlemiş oluyoruz” dedi.

Bu haber 688 kez okundu.
688 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 11:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.