Açık
  • EURO
  • DOLAR

CUMHURİYETİMİZİN 97’NCİ YILI KUTLU OLSUN

Aksaray Güncel - Ekim 28, 2020 10:42 A A

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, derin medeniyet kökleri, kadim ve şanlı tarihi ile Türkiye Cumhuriyeti’nin, geçmişten aldığı ilhamla geleceğe ilerlediğini söyledi.

Rektör Şahin, Cumhuriyet Bayramını kutladı. 29 Ekim 1923’te aziz milletin büyük bir feraset, üstün bir cesaret, asil bir kahramanlık ve sarsılmaz bir kararlılıkla bağımsızlığını ilan ettiğini söyleyen ASÜ Rektörü, böylece vatan ve milletin ufkunda yepyeni bir aydınlığın doğduğunu belirtti. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bağımsızlığın tüm kahramanlarının yaktığı “Büyük Türkiye” meşalesinin, daha güçlü bir şekilde ufku aydınlattığını kaydeden Prof. Yusuf Şahin, “Bugün 97 yaşında olan Türkiye Cumhuriyeti, pek çok alanda önemli ve etkili bir güç konumunda olmasının ötesinde, tarihi derinliği ile gönül coğrafyasının da umududur. Aziz milletimizin ve hepimizin ortak hedefi, birlik ve beraberlik ruhu içerisinde ülkemizin aydınlık yarınlarının inşasına var gücümüzle destek olmaktır. Bunun için çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz” dedi.

Prof. Şahin, açıklamasını şu şekilde tamamladı: “Cumhuriyetimizin 97’nci yıldönümünü büyük bir coşku ile kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bağımsız Türkiye’nin tüm kahramanlarını hayır, dua ve rahmetle anıyoruz.”

Bu haber 606 kez okundu.
606 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 10:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.