Açık
  • EURO
  • DOLAR

Dağcılarımız Aladağlar Transı Gerçekleştirdi

Aksaray Güncel - Temmuz 25, 2019 14:37 A A

Hasandağı Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (HASDAK)  sporcularından Ahmet Acun, Murat Acun, Karaman Dağcılık ve Fotoğrafçılık Kulübü (KARDOF) sporcularından Yaşar İncedal, Soner Şahintürk, Murat Şahintürk, Niğde den katılan Türkiye Dağcılık Federasyonu Eğitmeni Yusuf Biltekin, Ramazan Bozkurt’dan oluşan ve aralarında Dağcılık İl Temsilcimiz İsmail Demirezen’in de bulunduğu 8 kişilik ekip 20-23 Temmuz tarihleri arasın da Aladağlar trans faaliyeti gerçekleştirdi.

20 Temmuz günü Aladağlar Karayalak kamp alanına ulaşan ekip ertesi gün Emler zirvesine ( 3723 m. )  hareket etmiştir. Emler zirvesine ulaşan ekip molanın ardından kamp yapacakları 3100 m. Yüksekliğindeki Yedigöller kamp alanına saat 13.30 da gelmişlerdir. Büyük göl yakına kamp kuran dağcılar oldukça soğuk geçen bir gecenin ardından pazartesi sabah 06.00 da Sema tepe ( 3623 m. ) ve Kocasarp ( 3647 m. ) zirvelerini gerçekleştirerek saat 14.30 da Yedigöller kamp alanına ulaşmışlardır.

Salı saat 08.00 da maden boğazı üzerinden dönüşe geçen ekip saat 12.00 da MTA (3517 m.) zirvesine ulaşıp oradan Teke kalesi patikasından sırasıyla Yıldız gölü, Çömçe göl ve Kara göl’ e ulaşarak temin edilen araç vasıtasıyla Çukurbağ köyüne 15.30 da ulaşıp; saat 19.30 Aksaray da faaliyet tamamlamıştır.

Görüşlerini aldığımız Dağcılık İl Temsilcisi ve aynı zamanda grubun rehberliğini yapan İsmail Demirezen “Daha önce farklı kulüplerle birlikte gerçekleştirdiğimiz faaliyet, ilimizden katılan dağcı sporcularla birlikte yapılan Karayalak –Yedigöller- Maden boğazı rotasından yapılan ilk trans faaliyeti olmuştur. Faaliyet süresince bizlere rehberlik yapan Türkiye Dağcılık Federasyonu Eğitmeni Yusuf Biltekin, Ramazan Bozkurt hocalarımıza yardım ve katkılarından dolayı teşekkür ederim. Katılarak uyum içerisinde faaliyetimizi tamamlayan Hasdak ve Kardof kulüpleri sporcularını tebrik ediyorum. İlimizde ki dağcılığın daha geniş kitlelere ulaşması ve gelişimi açısından önemli bir faaliyet olmuştur” dedi.

Bizde Aksaray Gençlik ve Spor olarak İl temsilcimizi ve katılan sporcularımız tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 842 kez okundu.
842 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 14:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.