15° Açık
  • EURO
  • DOLAR

DENGELER NASIL DEĞİŞECEK

Aksaray Güncel - Aralık 21, 2018 09:48 A A

Bu zengin ağa bir hastalığa yakalanmış doktorlar çağrılmış hastalığa çare yok. O zaman demişler ki sen Çiftliğine 99 hizmetli personel al onlar hem sana dua etsin hem hizmet etsin. Ağa amansız hastalığa yakalandı ya almış 99 tane kadınlı erkekli hizmet edecek kişi .Bu kişiler hem ağaya dua ediyorlar hem çiftliğin bütün güzelliklerinden faydalanıyorlar hemde ay sonunda herkes bir kese akçesini alıyormuş. 3 ay sonra ağanın ömrü dolmuş ruhunu teslim etmiş.Başta eşi olmak üzere mirasçıları başına toplanmış cenazeyi defnetmişler. Cenaze ortada kalmamış. Zengin ağa öldükten sonra ne kadar alacaklı varsa çiftliğe gelmiş önce çiftlikte fazlalık olan 99 yeni alınan kişiler çıkarılmış. Baktı olacak gibi değil biri çiftliği borca mukabil devralmış. Çiftlikte çalışanlar hemen yeni ağaya biat etmişler hikaye böyle devam edip gidiyor.

Konu nerden nereye geldi. seçimlere 3 ay kaldı… almış olduğumuz duyumlara göre Aksaray Belediyesi el altından işçi alımlarına başlamış. Zamanında  geçmiş dönem Belediye Başkanı Nevzat Palta tüm kadroları doldurdu diye işçi alımı olmuyor diyip kimin nazı geçiyorsa eşini dostunu Aksaray Belediyesine girdirdi. Şimdi de el altından yeni işçi alımları mı oluyor?

Dengeler nasıl değişecek? Aksaraylı nasıl düşünüyor? Yeni gelecek olan Belediye Başkanı ne kadar borçla devralacak veya geldiğinde kasada yüklü bir para mı olacak yoksa yüklü bir borç batağına mı girecek. Bunlar ayrı bir muamma…

Bu haber 1382 kez okundu.
1.382 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 09:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.