Açık
  • EURO
  • DOLAR

DİNÇER “ALIN TERİ İLE ÜRETİME DEĞER KATAN ÇİFTÇİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Aksaray Güncel - Haziran 16, 2020 08:03 A A

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, Alayhan Köyüne Giderek Tarım Arazisi Doludan Zarar Gören Çiftçilere “Geçmiş olsun” Dileğinde Bulundu

Aksaray’da geçtiğimiz günlerde şiddetli dolu yağışı nedeniyle ekili tarım arazilerinde büyük çapta hasar meydana gelirken, Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, belediye meclis üyesi Nurettin Yar, Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, ile İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav birlikte Alayhan köyüne giderek, tarım arazileri hasar gören çiftçilere geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, ekili tarım arazileri hasar gören çiftçiler ile yaptığı görüşmede geçmiş olsun dileklerinde iletti.

Başkan Dinçer, yaptığı açıklamada hükümetin çiftçilerin mağduriyetini gidereceğini ifade ederek “Aksaray’ımız tarımla Türkiye’de önde gelen iller arasında, tarımsal faaliyetler açısından. Yakın zamanda dolu felaketi ile karşı karşıya kaldı Bu yağıştan Alayhan ve civarındaki köylerimizde etkilenmiş, yağış nedeniyle zarar gören çiftçilerimiz olmuştu. Ziraat Odası Başkanımız, Tarım İl Müdürümüz ve meclis üyemiz ile birlikte Alayhan köyümüze gelerek zarar gören çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Alayhan Köyünde, burada da bin 500-2 bin dekarlık bir zarar tespit edilmiş durumda. Tarım İl Müdürlüğümüz bu bölgede toplam olarak tespit ettikleri 5-6 bin dekar civarında bir zarar tespiti gerçekleştirdiler. İnşallah hükümetimiz konuyla ilgili çalışmaları en kasa zamanda tamamlayıp mağdur olan çiftçilerimizin mağduriyetlerini giderecektir. Allah bir daha böyle afetler vermesin. Rabbim beterinden korusun. Alın teri ile üretime değer katan çiftçi ve üreticilerimizin her zaman yanındayız” şeklinde konuştu.

Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak ile İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav ile Alayhanlı çiftçiler, Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’e çiftçilere gösterdiği yakın ilgi ve alakadan dolayı Teşekkür etti.

Bu haber 619 kez okundu.
619 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 08:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.