Açık
  • EURO
  • DOLAR

DİNÇER “HEM ÜLKEMİZ HEM DE ÜRETİCİMİZ KAZANIYOR”

Aksaray Güncel - Haziran 16, 2020 07:25 A A

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav ve Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak ile beraber Lale bağlarında sebze üreticilerini ziyaret etti. Başkan Dinçer, devlet desteğinin üretimi artırdığını söyleyerek “Hükümetimiz her alanda yerli ve milli üretimi destekliyor. Verilen hibe desteği üretimi artırıyor, hem ülkemiz hem de üreticimiz kazanıyor” dedi.

Belediye Başkanı Evren Dinçer beraberindeki Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav ve Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak ile birlikte Laleli Mahallesinde sebze üretimi yapan Hasan Hüseyin Ulu’ya ait sera bahçesinde incelemelerde bulundu.

Devlet desteği ile serasını büyüterek üretimini bu yıl 3 kat daha artıran üretici Hasan Hüseyin Ulu, aldığı teşviklerle yıllık 25 ton sebze üretimi gerçekleştirdiğini söyledi.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray’ın sanayi şehri olmasının yanı sıra tarım ve hayvancılıkta önemli mesafe kat ettiğini söyleyerek “Aksaray’ımız her alanda gelişen ve ekonomisi dinamik bir şehir. Hükümetimizin verdiği destek birçok yerli üreticimize fayda sağlıyor. Üretimlerini arttırarak ülke ekonomisine katkı sağlıyor” dedi.

Örtü altı üretimde yüksek kalitede verim elde edildiğini aktaran Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav ve Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Aksaray genelinde birçok üreticinin teşviklerden faydalandığını ve sebze üretiminin son yıllarda arttığını söylediler.

Bu haber 457 kez okundu.
457 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 07:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.