Açık
  • EURO
  • DOLAR

Dünya Süt Günü Kutlu Olsun

Aksaray Güncel - Mayıs 22, 2019 05:18 A A
Aksaray İl Tarım ve Orman Müdür Bülent Saklav Dünya Süt Günü münasebeti ile verdiği demeçte sağlıklı ve başarılı toplumları doğru ve dengeli beslenmiş bireylerin oluşturduğunu vurguladı.
Aksaray İl Tarım ve Orman Müdür Bülent Saklav yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi; “Aksaray’da bulunan okullarda verdikleri okul sütü ve farkındalık eğitimlerinde sütün önemi müdürlüğümüzce sıkça vurgulandı ve bu yıl 760 ilkokul öğrencisine eğitim verildi. 500’e yakın broşür dağıtımı yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile ortaklaşa yürüttüğümüz okul kantinleri denetimlerinde okullarımızda sağlıklı okul gıdalarının satışının teşvik ve izlenmesi hususu, azami dikkatle sürdürülmektedir.”
“Sütü Çokça Tüketelim”
Sütün insan sağlığı açısından büyük önem taşıdığına vurgu yapan Saklav, “İnsanların doğumdan itibaren aldıkları ilk besin olan süt, protein, kalsiyum, fosfor, B2 ve B12 vitamini olmak üzere birçok besin öğesini bünyesinde bulunduran önemli bir gıda maddesidir. Başta gelişme çağındaki çocuklarımız olmak üzere, gençlerin, anne adaylarının, yaşlıların, süt ve süt ürünlerini dengeli biçimde tüketmeleri gerekir” şeklinde konuştu.
Bu haber 918 kez okundu.
918 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 05:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.