Açık
  • EURO
  • DOLAR

EBELER HAFTASI KUTLU OLSUN

Aksaray Güncel - Nisan 22, 2019 08:35 A A

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray İl Başkanı Av. Mustafa Çölkesen, Ebeler Haftası münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı

“Dünyanın en eski ve kutsal mesleklerinden birisi olan ebelik mesleği , doğum eylemini gerçekleştirmenin yanında ana – çocuk sağlığı, doğum öncesi ve doğum sonrası anne ve bebek bakım hizmetleri, anne ve bebekle ilgili koruyucu tedbirlerin ve tıbbi önlemlerin alınması, gerekli hallerde ilk yardım ve acil önlemlerin alınması gibi hizmetler veren ebeler, sağlık alanında yurdumuzun her köşesinde oldukça önemli ve kutsal bir görevi yerine getirmektedirler.

Ağır fedakarlıklar içerisinde görev ve sorumluluklarını yerine getirmeye çalışan ebeler, sağlık hizmet sistemimizin vazgeçilmez unsurlarından birisidir ve bu yaptıkları önemli görevlerinden dolayı toplum içinde saygın bir yer edinmişlerdir.

Ülkemizde, bu önemli ve kutsal görevi yapan ebelerin hatırlanmaları amacıyla 20-26 Nisan tarihleri arasından ebeler haftası olarak kutlanmaktadır. Ebeler haftası vesilesiyle, bu kutsal görevi özveri, sabır ve gayret ile yerine getiren bütün ebelerimizin ” Ebeler Haftasını” kutlar, sağlık ve esenlikler dilerim.

Av. Mustafa Çölkesen
MHP Aksaray İl Başkanı

Bu haber 776 kez okundu.
776 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 08:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.