Açık
  • EURO
  • DOLAR

ELEKTRİĞİ, DOĞALGAZI KULLANIRKEN BİR KERE DÜŞÜNÜN

Aksaray Güncel - Ekim 3, 2019 11:00 A A

2019 yılına zam furyasıyla girdik. Üst üste gelen doğalgaz zammına alışan vatandaşlara ardından birde sigaraya gelen zam tiryakinin belini bükerken tarım çiftçisi mazotta ve gübrede beklerken zam sürpriziyle karşılaştı. Daha bitmedi birkaç gün önce elektriğe gelen %15’lik zam vatandaşın belini iyiden iyiye bükerken akşam vatandaşlar lamba yakmaya bile korkar oldu.

Vatandaşlar soruyor sırada hangi zamlar var?

Doğalgaz yakmaya korkar olduk.

Aylardan Ekimdeyiz. Şunun şurasında kara kışa ne kaldı ki evlerde eskiden sobalar yanardı şimdi yerini doğalgaza bıraktı ama çilesi bitmedi. Her gecen ay gizliden gizliye gelen zam doğalgaz kullanımı yavaş yavaş bitmekte. Artık her evde belki şu anda sobalar kurulmaya başladı. Kabaran doğalgaz faturalarına dayanamayan vatandaşın son çaresi soba galiba..

Evlerde günlük ihtiyaçlarımız olan elektrikli ev  aletlerini bile kullanamaz olduk. Çünkü kabaran elektrik faturaları. Neredeyse televizyon bile seyredemeyeceğiz bir gün, ütü yapamayacağız, fırında pasta, çörek yapılamayacak.

Hal böyle olunca vatandaşta cere tükenmez. Doğalgaz yerine tüplü ocaklar evimizin bir köşesini kapacak. Ütü hergün yerine haftada bir yapılacak. Tarım çiftçisi mazotunu litre litre kullanacak.aracı olan ise araba yerine yay gitmeyi tercih edecek, tiryakinin sigarasına gelen zam karşısında artık korkarak içiliyor. Kısacası 2019 yılı zam yılı oldu. İnşallah 2020’de böyle zamlarla karşılaşmayız.

Bu haber 967 kez okundu.
967 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 11:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.