Açık
  • EURO
  • DOLAR

EMNİYET GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞINA GEÇİT VERMİYOR

Aksaray Güncel - Aralık 19, 2019 09:59 A A

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü göçmen kaçakçılığı yapan 5 şüpheli emniyette ki sorgularının ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandılar.

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Kom Şube Müdürlüğünce Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticaretinin önlenmesi amacıyla yapılan çalışmalarda ilimizden 68 plakalı araç ile doğu illerinden aldığı göçmen kaçaklarını ilimize ve batı illerine nakledecekleri tespit edilen Aksaray nüfusuna kayıtlı H.D (30) (Araç şoförü), Y. Ç (32) A. K (35) ile Afgan Uyruklu Ş. K. H (32) ve K.S (32) İsimli şahıslar takibe alınmış, şahısların doğu illerinden dönüşü takip edilerek 16.12.2019 günü E 90 karayolu üzerinde yapılan operasyonla araç durdurulmuş, araç içerisinde yapılan aramada takip edilen 5 şahıs ile birlikte 3 Afganistan uyruklu göçmen kaçağının olduğu yol kontrollerinden geçebilmek için özel minibüs tarzı araçlar ile Türk Vatandaşı görünümünde kalabalık olarak doğu illerine giderek para karşılığı yanlarına aldıkları göçmen kaçaklarını sahte kimlik belgeleriyle batı illerine birlikte yolculuk eden yolcu grubu taktiği ile yol kontrollerini atlatmaya çalıştıkları tespit edilmiş, yakalanan bu şahıslara yapılan adli tahkikat sonrası 18.12.2019 günü çıkarıldıkları adli makamca ,5 şahıs Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti Suçundan tutuklanarak ceza infaz kurumuna teslim edilmiş, üzerlerinde sahte kimlik belgeleri ile yakalanan 3 Afgan Uyruklu göçmen kaçağı şahıs ise Resmi Belgede Sahtecilik Suçundan çıkarıldıkları adli makamca serbest bırakılarak göçmen kaçağı konumunda olduklarında Ülkelerine sınır dışı edilmek üzere Göç İdare Müdürlüğüne teslim edilmiştir.

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü olarak Ülkemize ve ilimize yasa dışı göçlerin önlenmesi ve bu suçlarda insan ticareti yaparak haksız kazanç sağlayan Kişi ve Örgütlerle mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.

Bu haber 750 kez okundu.
750 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 09:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.