15° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Ereğli’de, Tarım ve Hayvancılığa Büyük Destek

Aksaray Güncel - Mart 7, 2019 06:17 A A

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, 31 Mart’ta yapılacak seçimler için çalışmalarına Ereğli’de devam etti. Milletvekili Halil Etyemez, “Tarım ve hayvancılıkta Türkiye’nin başkenti Konya, Konya’nın da merkezi Ereğli’dir. Ereğli’mizi yeni Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü binasına kavuşturduk. Ereğlili çiftçilerimize, 2018 yılı için yaklaşık 80 milyon lira destek verdik.” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, çalışmalara tüm hızıyla devam ediyor. Ereğli’de çeşitli temaslarda bulunan Milletvekili Halil Etyemez, Cumhur İttifakı’nın AK Parti’den Belediye Başkan Adayı Adem Erdal, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursun ve Belediye Meclis Üyesi Adaylarıyla ilk olarak Ereğli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Milletvekili Etyemez, odalarında görüştüğü İlçe Müdürlüğü personeline çalışmalarında kolaylıklar diledi.

TARIM VE ORMAN İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ’NE YENİ BİNA

Müdürlük binasında düzenlenen sürü yöneticiliği eğitimini de ziyaret eden Halil Etyemez, burada yaptığı konuşmada Ereğlili çiftçiler için yapılan çalışmalara değindi. Ereğli’yi, yaklaşık 4 milyon liraya mal olan yeni Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü binasına kavuşturduklarını belirten Etyemez, üç katlı modern hizmet binasıyla çiftçilerin kaliteli hizmet aldığını söyledi. Etyemez, yeni binanın çiftçilere ve Ereğli’ye hayırlı olmasını diledi.

EREĞLİLİ ÇİFTÇİLERE YAKLAŞIK 80 MİLYON LİRA DESTEK

Çiftçilere verilen desteklerle ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Konya Milletvekili Etyemez, Konya’ya son 16 yılda 2 milyarı hayvancılık olmak üzere toplam 7 milyar liranın üzerinde tarımsal destek verdiklerini ve Ereğlili çiftçilerin de bu desteklerden payını aldığını söyledi. Tarım ve hayvancılıkta Konya’nın Türkiye’nin başkenti, Ereğli’nin de Konya’nın merkezi olduğunu kaydeden Milletvekili Etyemez, “Ereğlili çiftçilerimize 2017 yılında yaklaşık 70 milyon lira tarımsal destek verdik. Bu destekler 2018 yılında daha da arttı ve 80 milyon liraya yaklaştı.  2018 yılı için 6 bin 180 çiftçimize 14 milyon 543 bin lira mazot ve gübre desteği ödemesi yaptık. Çiftçilerimize, 12 milyon 254 bin 840 lira yem bitkisi desteği, 3 milyon 544 bin hububat baklagil fark ödemesi, 764 bin 275 lira sertifikalı fide-fidan kullanım desteği, 667 bin 840 lira sertifikalı tohum kullanım desteği verdik. Bu destekler ve diğer birçok alanda verdiğimiz desteklerde çiftçilerimize 2018 yılında verdiğimiz bitkisel üretim desteği 32 milyon lirayı geçti.” dedi.

EN BÜYÜK DESTEK ÇİĞ SÜTE

Ereğli’deki hayvancılık desteklemelerinin bitkisel üretim desteklerinden daha fazla olduğuna dikkat çeken Etyemez, 2018 yılı için 46 milyon liranın üzerinde hayvancılığa destek verdikleri vurguladı. Etyemez, “Hayvancılık desteklerinde en büyük payı çiğ süt desteklemesi oluşturdu. Çiftçilerimize 2018 yılı için şimdiye kadar tam 35 milyon 885 bin lira çiğ süt için ödeme yaptık. 6 milyon 186 bin 981 lira buzağı, 2 milyon 433 bin 167 lira besi, 62 bin 112 lira küpe, 120 bin lira çoban istihdamı, 58 bin 770 lira arı, 12 bin 675 lira tiftik keçisi desteği verdik. Bunların dışında birçok alanda da çiftçilerimize destek verdik. Hepsini topladığımızda Ereğli’de hayvancılığa verdiğimiz destek 46 buçuk milyonu buluyor.” diye konuştu.

Milletvekili Halil Etyemez, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün ardından beraberindeki heyetle birlikte Ereğli Devlet Hastanesi personeli ile buluştu, ardından yakında açılacak olan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Etyemez, akşam ise Yıldırım Beyazid Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelerek Belediye Başkan Adayı Adem Erdal’a destek istedi.

Bu haber 1348 kez okundu.
1.348 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 06:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.