Açık
  • EURO
  • DOLAR

ETKİNLİKLER KONUSUNDA TOPLULUKLARIMIZI DESTEKLİYORUZ

Aksaray Güncel - Eylül 25, 2019 13:14 A A

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kampüsteki tüm çalışmaların temizlik personelinden güvenlik görevlisine, sekreterlerden dekanlara ve üst yönetime kadar, istisnasız herkesin büyük gayretleriyle şekillendiğini ve ortaya çıkan başarının tüm personelin ortak başarısı olduğunu söyledi.

Şahin, farklı okullarda görev yapan akademisyenlerin, yeni Rektörlük dönemine dair tebrik ziyaretlerini Senato Salonu’nda kabul etti. İlk dönemde, genel hatları itibariyle sağlık ve fiziki gelişim çalışmalarının ön plana çıktığını belirten ASÜ Rektörü, “Her dönemin ayırt edici bir özelliği vardır. İkinci dönemin ayırt edici özelliği, derinleşme ekseninde kendisini gösterecek. Kültür, sanat, spor ve benzeri aktivitelerin arttığı, öğrenci ve çalışanlar arasındaki kaynaşmanın daha yoğun olduğu bir dönem olacak” dedi. Her yıl, kampüste 100 civarında etkinlik yapıldığını ve bunların bir bölümünün bilimsel bir içeriğe sahip olduğunu kaydeden Şahin, “Biz, öğrencilerin merkezde olduğu etkinlikleri önemsiyoruz. Yılda bir kez, kaynakların neredeyse tamamının harcandığı şenlikler yerine, yıla yayılan ve çeşitli türlerde etkinlikler yapmayı daha doğru buluyoruz. Bu manada öğrencilerin ve toplulukların yolunu açmak için çalışıyoruz. Yeni dönemde benzeri çalışmaların şekillenmesi hususuna daha fazla eğileceğiz. Tiyatro, konser, konferans, halk oyunları, sergi… Her ne yapılacaksa, bunların merkezinde öğrenciler olmalı. Öğrenci Topluluklarının -yasalarla belirlenen çizgiler dâhilinde olması şartıyla- tüm çalışmalarına destek veriyoruz. Hocalarımızın da, danışmanlık olarak bu çalışmalara katkı sunması ve öğrencileri yönlendirmesi gerektiği kanaatindeyiz” dedi.

Şahin, konuşmasını şu şekilde tamamladı: “Hepimiz aynı gemideyiz. Ortaya güzel bir iş çıkmışsa ve çıkıyorsa, bu sadece Rektörün veya üst yönetimin başarısı değil, hepimizin başarısıdır. Yaptığımız tüm işlerde, temizlik personelinden güvenlik görevlilerine, sekreterlerden dekanlara ve üst yönetime kadar herkesin çok değerli emekleri var. Bu manada istisnasız tüm çalışanlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Yeni dönem, hepimize hayırlı-uğurlu olsun.”

Bu haber 889 kez okundu.
889 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 13:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.