Açık
  • EURO
  • DOLAR

Füzeler Aksaray´da üretilecekmiş?

Aksaray Güncel - Temmuz 29, 2019 12:50 A A

Gelir gelir treni getirdiğiniz gibi uçağı getirdiğiniz gibi
400 Yataklı Aksaray Eğitim Araştırmasını sıradan semt polikliniğine çevirdiğiniz gibi
Bunu da yaparsınız.

Füzeler Aksarayda üretilecek haberi ile Aksaraylının aklı ile oynayan yönetim il başkanı ve milletvekili Cengiz AYDOĞDU gerçekten böyle bir tesisi Aksaray’a kazandırdık gibi haber ne kadar doğru Aselsan firmasının Aksaray’a tesisi kurması tabii ki de çok iyi olur fakat firmanın daha Aksaraya gelindiği ve fabrika yeri araştırıldı doğru bile değil firma sadece Türkiye genelinde araştırmalar yapıyor ama bizimkiler kendi kendine gelin güvey oluyorlar nerede Vatandaşı kandırmak vatandaşın aklıyla oynamak düşüncesi ve insanları birbirlerine düşürmek düşüncesi bunlarda mevcut olduğu için öyle bir haberim aslının olmadığını sizlere ibraz ediyorum

Yaptıkları bir tane girişime ispatlasınlar ben de bir daha hiçbir yazı yazmayacağım

Mahmut Eskil

Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı

Bugün Yeni Aksaray Gazetesinde çıkan yazıyı okuyunda dediklerimin mantıklı olup olmadığını anlarsınız

29.07.2019 Tarihli Yeni Aksaray Gazetesi

Füzeler Aksaray´da üretilecek mi?

İç Anadolu bölgesinde oluşturulacak fabrika için fizibilite çalışmaları yapılıyor.  Milletvekili Cengiz Aydoğdu´nun girişimleriyle fabrikanın Aksaray´da yer alması için çalışma yapılıyor. 3 Ağustos tarihinde Aksaray´a gelmesi beklenin Aselsan teknik heyeti ve yöneticilerinin fabrika alanı konusunda araştırmalar yapacağı öğrenildi. Teknik heyet söz konusu tarihte gelmezse, cumhurbaşkanı Erdoğan´ın bizzat Aksaray´a gelerek müjdeyi vereceği bilgisine de ulaşıldı.

Tarımın yanında sanayileşmeyi de yakalayan Aksaray, savunma sanayi konusunda merkez olma yolunda yeni bir şansı elde etme arefesinde. Ak parti Aksaray milletvekili Cengiz Aydoğdu, füzelerin üretim yeri olarak Aksaray´da oluşması için girişimlerini sürdürüyor. Savunma sanayi konusunda Konya ve Aksaray üzerinde duruluyor. 2 Ağustos tarihinde Aselsan´dan bir heyet önce Konya´ya gidecek, ardından 3 Ağustos tarihinde ise Aksaray´a gelecek. Her iki ilden birine karar verilecek. Aksaray´ın ağırlıklı olarak gündeme geldiği savunma sanayi oluşumunda, şayet teknik heyet şehrimize gelmezse, cumhurbaşkanı Erdoğan´ın bizzat şehre gelerek bu müjdeyi kendisinin vereceği yolunda bilgilere ulaşıldı. Ankara´da çeşitli temaslarını sürdüren milletvekili Cengiz Aydoğdu, savunma sanayi alanında ki dev yatırımı Aksaray´a kazandırmak için lobi faaliyetlerini hızlandırdı. Silahlı kuvvetlerin ihtiyacı olan füzelerin Aksaray´da seri üretiminin yapılmasının en doğru karar olacağı, zira füzelerin deneme yerlerinin Tuz gölü havzası olması nedeniyle üretimden sonraki zaman sorununu da ortadan kaldıracağı görüşünün ağırlıklı olarak değerlendirildiği bildirildi.

 

Bu haber 1273 kez okundu.
1.273 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 12:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.