Açık
  • EURO
  • DOLAR

GASP VE YAĞMA ÇETECİ ÇÖKERTİLDİ

Aksaray Güncel - Ocak 22, 2020 08:49 A A

Aksaray il emniyet müdürlüğü asayiş ekipleri il merkezinde yağma ve gasp olaylarına karıştıkları tespit edilen 4 şüpheliden 3’ü yakalanarak çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken bir şüphelinin ise aranmasına devam edildiği öğrenildi.

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ekipleri gece saat: 01.15 sıralarında Hacıhasanlı Mahallesi Kalealtı Caddesi ile 706 Sokak üzerinde adreslerde meydana gelen Yağma(Gasp) olayı ile ilgili olarak;

Müşteki A.B.A.’nin alınan beyanında; Bisikleti ile evine gittiği esnada tanımadığı kişilerce önünün kesildiğini ve darp edilerek zorla araca bindirildiğini, araç içerisinde bulunan şahısların telefonunu ve parasını gasp ettikten sonra kendisini araçtan attıklarını, şahısların işgalini, olayda kullanılan aracın marka, model ve plakasını alamadığını, şahıslardan şikayetçi olduğunu beyan etmiştir.

Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekiplerince iş yeri güvenlik kamera görüntüleri ve tanık beyanlarından yola çıkarak yapılan çalışmalar neticesinde;

1- M. Ö. Ç. (21)

2- M. A. I.(26)

3- R. Ö. (25)

4-Yabancı uyruklu E. S. (32) isimli şahıslar olayın şüphelileri olarak tespit edilmişlerdir.

Kimlikleri tespit edilen şüphelilerden M.Ö.Ç., M.A.I. ve R.Ö. yapılan çalışmalar neticesinde 20.01.2020 günü yakalanarak gözaltına alınmışlardır.

Firari şüpheli E. S.’nin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Yakalanarak gözaltına alınan şüpheli M.Ö.Ç., M.A.I. ve R.Ö. 21.01.2020 günü çıkarılmış oldukları adli mercilerce TUTUKLANARAK Aksaray Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na teslim edilmişlerdir.

Bu haber 643 kez okundu.
643 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 08:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.