Açık
  • EURO
  • DOLAR

GELECEĞİN MİMARI ÖĞRETMENLERİMİZDİR

Aksaray Güncel - Kasım 23, 2020 13:17 A A

AK Parti Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

Öğretmenler İstikbalimizin mimarlarıdır diyen İnceöz: “Yavrularımızı emanet ettiğimiz, İstikbalimizin mimarları, fedakarlığın, sevginin ve hoşgörünün timsalleri öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, tüm öğretmenlerimize en kalbi sevgi ve şükranlarımı sunuyorum. Daha huzurlu ve daha güvenli bir gelecek hedefiyle çıktığımız yolculuğumuzda en büyük paylardan bir tanesi de çok kıymetli öğretmenlerimizindir. Şüphe götürmez bir gerçektir ki; büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasında rol alacak çocuklarımız ve gençlerimiz, öğretmenlerimizin çizdiği ufuk sayesinde doğru istikametten ilerlemektedir.

Geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımızın istikbalini aydınlatan Kıymetli Öğretmenlerimiz ile birlikte omuz omuza yol yürümeye devam ediyoruz. AK Parti’mizin aziz milletimizin teveccühü ile müşerref olarak iktidara geldiği ilk geldiği günden bu yana Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde eğitim alanında ciddi yatırımlar yapılmış, büyük reformlara imza atılmış, geçmişte hayal dahi edilemeyen projeler hayata geçirilmiştir. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın, insanı yücelt ki devlet yücelsin düsturunu şiâr edinen çalışma sistemimiz içerisinde eğitime yaptığımız yatırımlar ve atılan devrim niteliğindeki adımlarla Türkiye’yi muasır medeniyetlerin seviyesinin üzerine çıkaracağız” dedi.

İnceöz açıklamalarına şöyle devam etti: “Cumhuriyetimizin bu günlere gelmesindeki emekleriyle bir kuyumcu hassasiyetiyle çalışan ve yarınlarımızı da şekillendirmek gibi önemli bir misyona sahip olmanın getirdiği sorumluluk duygusuyla fedakarca çalışan öğretmenlerimiz; yurdumuzun dört bir yanında takdire şâyan bir şekilde görev yapmakta, eğitim ordumuz, kendilerine emanet edilen çocuklarımıza büyük bir titizlik içinde sahip çıkmaktadır. Öğrencilerine, millet olmanın önemini, bağımsızlık, barış ve adaletin faziletlerini örnek olarak aşılayan öğretmenlerimiz, okullarımız, öğrencilerimiz için en iyi imkanları oluşturmak için gayret göstermeye devam ediyoruz. İyileştirmeler takdire değerdir ancak eğitim alanında elde edilen hiçbir gelişmeyi yeterli göremeyiz. Her zaman daha iyisini hedefleyerek; çok daha iyi şartlar için mücadele edeceğiz.

Öğretmenlerimizin de bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki çalışmalarında da üstün gayret ve yüksek görev şuuru içerisinde olacaklarına yürekten inanıyorum.

Bu vesile ile başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor; bu kutsal mesleği ifâ eden öğretmenlerimizin “Öğretmenler Gününü” yürekten kutluyorum.”

Bu haber 592 kez okundu.
592 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 13:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.