Açık
  • EURO
  • DOLAR

GÜNEŞ ENERJİSİ RAPORU EPDK BAŞKANINA TESLİM EDİLDİ

Aksaray Güncel - Haziran 17, 2020 07:54 A A

Ak Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Ak Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Kulak, Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök ile Meclis Başkanı Nurettin Yapılcan’dan oluşan Aksaray Heyeti, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz ile güneş enerjisi üzerinde görüşmeler gerçekleştirdi.

Aksaray’dan Ankara’ya çıkarma yaparak Enerji Piyasası Denetleme Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz’ı ziyaret eden Aksaray Heyeti ATSO tarafından hazırlanan Güneş Enerjisi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Raporunu teslim etti.

Geçtiğimiz yıllar içerisinde Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan ve Eskil, Sultanhanı, İncesu arasındaki mevkide Dünya’nın en verimli güneş ışınlarının alındığı noktada Güneş Enerjisi İhtisas OSB için EPDK’nın kapısını çalan Aksaray Heyeti ileriye dönük olumlu mesajlar aldı.

ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş, ziyaret sonrası yaptığı açıklama da “Aksaray’ın tarımsal sulama başta olmak üzere birçok noktada ihtiyaçlarını gidermeye yardımcı olacak aynı zamanda üretim yapan firmalarımızın maliyetlerini düşürecek olan Güneş Enerjisi İhtisas OSB için Aksaray heyetimizle EPDK Başkanımız Mustafa Yılmaz’ı ziyaret ettik. Dünya’nın en verimli güneş ışınlarının Aksaray’daki bir bölgede yer aldığını ve bu ayrıcalığın kullanılması gerektiğini dile getirdik. Bugün özellikle o bölgede tarım üreticilerimiz elektrik maliyetleri noktasında ciddi sıkıntılar yaşamaktadır. Böyle bir projenin hayata geçirilmesi durumunda hem üretici kazanacağını hem de devletin kazanacağını vurguladık. Projenin onaylanması ve yer tahsisinin sağlanması gerekli izinli verilmesi durumunda oraya onlarca yatırımcının geleceğinin de altını çizdik. Sayın EPDK Başkanımızda üzerlerine düşeni yapacaklarını Aksaray için ellerinden geleni ve atılması gereken adımları atacaklarını dile getirdiler. Aksaray heyeti olarak kendisine teşekkür ediyoruz. İnşallah bu projemiz yakın zamanda hayat bulacaktır buna inanıyor ve bunun için çalışıyoruz”Dedi.

Bu haber 657 kez okundu.
657 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 07:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.