Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

HALİL İBRAHİM HOCA CEMİYETİ ZİYARET ETTİ

Aksaray Güncel - Şubat 9, 2019 08:53 A A

Alternatif Tıp konusunda ünlü masör Halil İbrahim Uslu Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmut Eskil’i ziyaret etti.

Amasyalı ünlü masör Halil İbrahim Uslu , boyun fıtığı , bel fıtığı, pöçük düşmesi, Migren, Topuk Dikeni, Kireçlenmeler konusunda Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmut Eskil’i ziyaret ederek bu konuda bilgi verdi.

Sertifikalı Masör Halil İbrahim Uslu ” Bel ve boyun fıtığı; hastaların hayatını kabusa çeviren, hareket kabiliyetlerini son derece kısıtlayan, acısı ve ağrısı katlanılmaz bir hastalık. Bütün hastaların bilmesi gereken en önemli konu, insan anatomisini ve fizyolojisini bilmeyen ehliyetsiz kişilere bel ve boyun problemlerini çözmek için başvurmamaları gerektiğidir. Her hasta ve hastalık hekimce değerlendirilmeli, teşhis ve tedavi edilmelidir. Ayrıca bel ve boyun hastaları tedavi sonrası, hastalığın tekrarının önlenmesi için egzersiz ve günlük yaşam önerileri konusunda mutlaka bilgilendirilip eğitilmelidir. Bel-boyun fıtıklarının çoğu kez omurga çevresindeki yumuşak dokularda ağrı, spazm, gerginlik, hareket kısıtlılığı, eklem kireçlenmesi, eklem kilitlenmeleri yada kol-bacak eşitsizliğiyle birlikte görülebilir. Ağrı hastanın yaşam kalitesini oldukça düşürdüğü için bundan hemen kurtulmayı ister. Ancak ilk başlarda iyi gelen ağrı kesiciler, uzun sürelerle kullanılırsa hastalığı kronikleştirir. Oysa ağrı alarmdır, vücudumuzun dilidir ve bize bir problem var demektedir. Bu yüzden önceliğimiz ağrıyı gidermek değil, ağrının kaynağını bulup tedavi etmektir” dedi

Migros AVM yanında Buhara  Doğal Masaj Merkezinde açtığı yerde  hizmet veren Halil İbrahim Uslu Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmut Eskil’le sohbet ederken bazı metodları gösterdi.

Bu haber 3098 kez okundu.
3.098 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 08:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.