Açık
  • EURO
  • DOLAR

BAŞHEKİMİN PİTBULL AŞKI

Aksaray Güncel - Ocak 13, 2019 14:19 A A

Sağlığımızı o kadar seviyoruz ki Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Pitbul besliyoruz

Aksaray eğitim ve Araştırma Hastanesinde Pitbull köpek besleniyor. Özel yaptırılan kafesi ile sağlık merkezinde hastaların ve personelin orada olması hiçe mi sayılıyor. BAŞHEKİM Prof.Dr. HAKAN BİNGÖL’e ait olan Pitbull’un orada beslenmesi ve zaman zaman hastane çevresinde gezdirilmesi orada yatan hastalara ve personeli korkutuyor. Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız bir fotoğrafta BAŞHEKİM Prof.Dr. HAKAN BİNGÖL pitbulu gezdirirken çekilen fotoğrafını sizlerle paylaşmıştık. Yetkililerden cevap bekliyoruz. 

Pitpulun ne kadar tehlikeli bir köpek olduğunu aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Sahiplenmesi yasak olan tehlikeli köpekler vatandaşları tehdit etmeye devam ediyor. Özellikle Pitbull, Terrier gibi bakımı yasak olan köpeklerin tasmasız ve ağızlıksız dolaştırılmaları hayvanların saldırıya neden olan tepkiler vermesine neden oluyor.

Köpeklerin saldırısına uğrayan vatandaşlar ise, ağır yaralar alıyor. Özellikle çocukların saldırıya uğraması ölüme varan sonuçları ortaya çıkartıyor.

Söz konusu problemin çözümü ve evcil hayvanların korunması için 2004 yılında bir yönetmelik çıkartıldı. Evcil hayvanların sokağa terk edilmesini önlemek ve hayvanların kayıt altında tutmak için çıkarılan bu yönetmelik, aradan 10 yıl geçmesine rağmen uygulamada eksiklikler bulunuyor.

Özellikle sahiplenmesi yasak olan hayvanlar için çıkartılan ve Hayvanları Koruma Kanunu’nun 14’üncü maddesinin yasaklar bölümünde yer alan, “Pitbull Terrier, Japanese Tosa gibi tehlike arz eden hayvanları üretmek; sahiplendirilmesini, ülkemize girişini, satışını ve reklamını yapmak; takas etmek, sergilemek ve hediye etmek yasaktır” ifadesi bugüne kadar etkili bir şekilde uygulanmadı.

Bu haber 1623 kez okundu.
1.623 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 14:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.