Açık
  • EURO
  • DOLAR

HAYIRSEVER 500 KİŞİLİK CAMİİ YAPTIRACAK

Aksaray Güncel - Eylül 9, 2020 07:17 A A

Aksaray’da hayırsever tarafından yaptırılacak uygulama tatbikat caminin protokolü Vali Hamza Aydoğdu ve camiyi yaptıracak hayırsever iş adamı Mehmet Coşkun tarafından imzalandı. Hayırseverin yaptıracağı 500 kişi kapasiteli cami vatandaşlar içinde ibadete açık olacak.

Valilik makamında gerçekleştirilen törende Vali Hamza Aydoğdu, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ve hayırsever iş adamı Mehmet Coşkun; Cemaleddin Aksaray-i Hafız İmam Hatip Ortaokulu yanında yaptırılacak Uygulama Tatbikat Caminin protokolünü imzaladı.

-Öğrencilerin uygulama yapacağı cami, vatandaşlar içinde açık olacak

İmza töreninde konuşan Vali Hamza Aydoğdu; yaptıkları hayrın kabul olması dileğiyle hayırsever Mehmet Coşkun’a teşekkür etti. Vali Aydoğdu: “Allah hayrınızı kabul etsin. Cenabı Allah’ın bize verdiği sınırlı bir ömür var. Hepimiz bu dünyada vazifemizi yapıp gideceğiz. Ama bu tür yaptığımız hayırlar ve eserler kıyamete kadar bizim adımızı yaşatacak. Ne mutlu ki size böyle bir hizmete vesile oluyorsunuz. Bütün öğrencilerimiz adına Aksaray adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Cemaleddin Aksaray-i Hafız İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Bayram Demirtaş’ında hazır bulunduğu imza töreninde Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, hayırsever Mehmet Coşkun ile birlikte  protokolü imzalayan Vali Hamza Aydoğdu tamamlandığında ‘Hafızoğlu Camii’ adı verilecek Cemaleddin Aksaray-i Hafız İmam Hatip Ortaokulu Uygulama Tatbikat Caminin 500 kişi kapasiteli olacağını öğrencilerin uygulama yapacağı camide vatandaşlarında ibadetlerini yapabileceklerini belirtti.

Vali Aydoğdu hayırsever Coşkun’a teşekkür ederek ‘Hafızoğlu Camii’ adını taşıyacak caminin hayırlı olması dileğinde bulundu.

Bu haber 346 kez okundu.
346 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 07:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.