Açık
  • EURO
  • DOLAR

Hayırsever katkısı ile yaptırılan cami düzenlenen törenle açıldı

Aksaray Güncel - Nisan 19, 2019 20:36 A A

Aksaray Valisi Ali Mantı Şeyh Edebali İmam Hatip Ortaokulu’na hayırseverlerin katkısı ile yaptırılan caminin açılış törenine katıldı.

Şeyh Edebali İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde düzenlenen törene Valimiz Ali Mantı, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Baydar, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Cami yapımına katkı sağlayan hayırseverler Recep-Gülcan Altınsoy, kamu kurum müdürleri, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Kamber Çal, ÖNDER Aksaray Başkanı Kuddusi Bakar öğrenciler, veliler ve davetliler katıldı.

Recep-Gülcan Altınsoy Caminin açılışı töreninde konuşan Valimiz Ali Mantı İmam Hatiplerin toplumun ortak değerlerini ileriye taşıyan ülkemizin milli birlik ve beraberliğini gelecek nesillere aktarma konusunda son derece hassas bir görev ifa ettiğini söyledi.

Vali Ali Mantı konuşmasında: “Birlik ve beraberlik içerisinde ayrıştırmadan, kaynaştırarak değerlerimizi bizden sonraki nesiller ulaştırmak zorundayız. Bunun için iyi niyetli doğru, dürüst hayırlı ve güzel faaliyetler yapan nesiller yetiştirmek zorunluluğumuz var.” dedi.

ÖNDER Genel Başkanı Kamber Çal ise konuşmasında öğrencilerin cami ile buluşmasının önemine dikkat çekerek caminin yapımına katkı sunan hayırseverlere teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından ÖNDER Spor Kulubü öğrencileri çeşitli gösteriler sundu.

Programda daha sonra 300 kişilik konferans salonu toplam 500 kişi kapasiteli Recep-Gülcan Altınsoy Caminin açılışı Valimiz Ali Mantı hayırseverler ve davetlilerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Valimiz Ali Mantı hayırsever Recep Altınsoy ile bir süre görüşerek yaptıkları katkılarından dolayı teşekkür etti.

 

Bu haber 966 kez okundu.
966 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 20:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.