Açık
  • EURO
  • DOLAR

HEDEFİMİZ, YENİ NESİL ÜRETİM KÜLTÜRÜNÜN GELİŞMESİ

Aksaray Güncel - Ağustos 7, 2019 12:07 A A

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, akademik birikimin, şehrin sanayi ve ticaret tecrübesiyle birleştirilmesinin toplumun kalkınmasına son derece önemli katkılar sunacağını söyledi.

Şahin, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş’ı ziyaret etti. Üniversite-Şehir ve Üniversite-Sanayi işbirliğini daha da geliştirmek adına, kampüste farklı birimlerin çeşitli alanlara hitap eden projeler ortaya koyduklarını kaydeden Şahin, projelere dair somut adımların ivme kazanmasının, toplumsal kalkınmayı da hızlandıracağını ifade etti. ASÜ’nün, spor ve sağlık alanında ihtisas üniversitesi olarak seçildiğini, sanayicilerle birlikte atılacak somut adımların Aksaray’ı bu alanda bir cazibe merkezi haline getireceğini vurgulayan Prof. Şahin, toplumsal kalkınma ekseninde yürütülen kimi çalışmalara dikkat çekti. Ar-Ge süreçlerinin hızlanmasının ve akademi ile sanayicinin bir araya gelerek şekillendirdikleri Teknopark uygulamasının, karşılıklı bir arzu ve ortak hedefe yönelimle gerçekleşebileceğini anlatan Şahin, “Biz bu manada üzerimize düşeni yapmaya her zaman hazırız. Kampüste çeşitli lisans ve patent programlarına dair eğitim çalışmaları yürütülmekte, Bakanlık nezdinde bir takım görüşmeler peyderpey yapılmaktadır. Ayrıca, teknoloji başta olmak üzere, pek çok alanda özel olarak çalışmalar yapan hocalarımız var. Arzumuz, akademik birikimle sanayicinin tecrübesini, yeni nesil bir üretim kültürüne dönüştürmek ve şehrimiz için yeni bir ufuk açmaktır” dedi. ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş da ASÜ’nün önemli bir paydaşları olduğunu belirterek, çalışmalara -bugüne kadar olduğu gibi- imkânlar dâhilinde destek olacaklarını söyledi.

 

Ziyarette Rektör Danışmanları Doç. Dr. Sevilay Uslu Divanoğlu, Öğretim Görevlisi Muhammet Gümüşsoy ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Abidin Ünal ile ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Ünver de yer aldı. Toplantı, kurumların beklenti ve donanımları, ortak eğitim ve staj gibi kısa ve orta vadede yapılabilecek projelerin istişare edilmesiyle tamamlandı.

Bu haber 1031 kez okundu.
1.031 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 12:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.