14° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

HELVADERE’DE DEVİR TESLİM TÖRENLE YAPILDI

Aksaray Güncel - Nisan 5, 2019 18:40 A A

Helvadere Kasabası demokrasinin en güzel şekilde yarıştığı kasbalardan birisi olarak tarihe geçti. 31 Mart 2019 tarihine kadar 2 dönem Belediye Başkanlığı yapan Hasan Hüseyin Akyol MHP Belediye Başkan adayı Arif Bellikli kazanınca tebrik ederek görevi devir etti. Helvadere  Kasabası Belediye Başkanlığında yapılan programa İl Başkanı Av. Mustafa Çölkesen, İl Genel Meclis Üyeleri Cavit Çıtak, Meriç Keskin, Güzelyurt İlçe Başkanı  Ramazan Yeldan, İl Sekreteri Musa Gül, Yenikent Belediye Başkanı Mehmet Emin Yumuşak, Bağlıkaya Belediye Başkanı Dursun Eser, Belediye Başkan ve İl Genel Meclis Üyesi  Fahrettin Akyamaç, MHP Aksaray Teşkilatı ve Helvadereliler katıldı. Devşr teslim töreninde bir konuşma yapan MHP Aksaray İl Başkanı Mustafa Çölkesen “Sayın Belediye Başkanlarım, saygıdeğer Helvadereli hemşehrilerim 31 Mart 2019 tarihinde çok öemli bir seçimi geride bıraktık. Helvadere Kasabamızda 6 tane aday vardı. Demokrasinin engüzel şekilde yaşandığı Helvadere Kasabamız oldu. Helvadereli hemşerilerimiz partimizin adayı Arif Bellikli başkanımıza teveccüh göstererek onu Belediye Başkanı seçtiler. Ben önce bu seçimde kırıp dökmeden çok güzel bir seçim ortamı geçiren Helvadere Kasabası halkına ve Belediye Başkanımız Arif Bellikliye teşekkür ediyorum. Hasan Hüseyin Akyol Başkanımızda 10 yıl Helvadere Kasabasına hizmet etmiş ona da hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Helvadere Belediye Başkanı Arif Bellikli “Bende burada katılan gelen bütün arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Başkanımında söylediği gibi 6 tane aday yarıştık. Allah bir tanemize nasip etti. Hasan Hüseyin Akyol başkanımda 10 yıldır Belediye Başkanı olarak güzel hizmetler etti. Yapmış olduğu hizmetlerden dolayı kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Allah bundan sonraki hayatında yolunu açık etsin. Bundan sonra bizde yolumuza devam edeceğiz.Hizmetlerimiz Hasan Hüseyin Akyol’un bıraktığı yerden devam ettireceğiz. Hepinize hoş geldiniz diyor. Saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Görevi devreden Helvadere Eski Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Akyol ” Değerli misafirlerimiz değerli Helvadereliler,Biliyorsunuz bu bir yarıştı Eğer biz demokrasinin en güzel şekilde geliştiği Helvaderede kavgasız dövüşsüz geçirdiysek Allaha yüzbinlerce şükürler olsun. Çünkü biz kavaga yapsak dövüşşsek bu seçimin önüne geçemeyiz. Siz değerli halkıma çok çok teşekkür ediyorum. Burada yeni kazanan Başkanımız Arif Bellikli’ye başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanlık makamına Yeni Belediye Başkanı Arif Bellikli geçti

Özel Haber : GÖKTEN ÖZTÜRK

 

Bu haber 2577 kez okundu.
2.577 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 18:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.