Açık
  • EURO
  • DOLAR

HIRSIZLIK ŞÜPHELİSİ TUTUKLANDI

Aksaray Güncel - Aralık 15, 2020 07:00 A A

İlimizde çeşitli tarihlerde meydana gelen Motosiklet Hırsızlığı, İş Yerinden ve Kurumdan Hırsızlık, Evden Hırsızlık ve Otodan Hırsızlık olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilen Ferdi A.(19) ve İlyas D. (29) isimli şüpheli şahıslar Asayiş Şube Müdürlüğü-Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince yapılan operasyon neticesinde suçüstü yakalanmışlardır. Şüphelilerden olayda kullandıkları bir çift eldiven ile çalmış oldukları; ikamet anahtarları, 1 adet cep telefonu, 1 koli kola ve 1 adet motosiklet ele geçirilerek sahiplerine teslim edilmiştir. Yapılan operasyon neticesinde (4) ayrı faili meçhul hırsızlık olayı aydınlatılmış, yakalanan Ferdi A.(19) ve İlyas D. (29) isimli şüpheli şahıslar sevk edildiği adli makamlarca TUTUKLANARAK Aksaray Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edilmişlerdir. Suç ve suçlularla mücadelemiz kararlılıkla devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Aksaray Emniyet Müdürlüğünce uyuşturucu madde ticaret yapan şahıslara yönelik çalışmalarda; 25.10.2020 tarihinde ilimizde Suriye uyruklu bayan şahıstan 10 kilo 298 gram plaka esrar maddesi ele geçilmiş, konu ile ilgili uyuşturucu madde sevkiyatını yönlendiren ve ele geçirilen uyuşturucu maddenin sahibi H.S(42) isimli şahıs yapılan operasyon ile ilimizde yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüpheli H.S(42) sevk edildiği adli makamlarca TUTUKLANARAK Aksaray Kapalı Ceza İnfaz kurumuna teslim edilmiştir.

NARKO TİMLERDEN UYUŞTURUCU SATICILARINA DARBE

Aksaray Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Adana ilinden ilimize uyuşturucu kokain maddesi getireceği tespit edilen M.Ç(26) ve G.M(20) isimli şahısların bulunduğu araçtan 59,99 gram kokain maddesi ele geçirilmiş, olayla bağlantısı tespit edilen diğer bir araçta S.K(26) ve Y.Ç(32) isimli şahıslar yakalanmıştır. Devam eden araştırmalarda uyuşturucu madde sevkiyatını yönlendiren Y.K(48) isimli şahıs yakalanmış, ikametinde yapılan aramada 0,68 gram uyuşturucu metamfetamin maddesi, aracında yapılan aramada suçta kullanılan hassas terazi ele geçirilmiştir. Şüpheliler Y.K(48) ve Y.Ç(32) sevk edildiği adli makamlarca TUTUKLANARAK Aksaray Kapalı Ceza İnfaz kurumuna teslim edilmiştir.

Uyuşturucu Madde Ticareti suçundan aranması M.A(42) isimli şahıs yakalanmış, sevk edildiği adli makamlarca TUTUKLANARAK Aksaray Kapalı Ceza İnfaz kurumuna teslim edilmiştir. Suç ve suçlularla mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

ARANAN ŞAHIS TUTUKLANDI

Aksaray Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince 10.12.2020 – 11.12.2020 tarihleri arasında Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yapılan kapsamlı çalışmalar neticesinde ;

“Gece Vakti Silahla Yağma” suçundan 29 yıl 15 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan H.O. (27) yapılan operasyon sonucu yakalanmış, sevk edildiği adli makamlarca TUTUKLANARAK Aksaray Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.

“Eziyet Etme” suçundan 23 yıl 4 ay 10 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan D.O. (40), yapılan operasyon sonucu yakalanmış, sevk edildiği adli makamlarca TUTUKLANARAK Aksaray Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir. Suç ve suçlularla mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bu haber 535 kez okundu.
535 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 07:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.