16° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

HOŞ GELDİN YA ŞEHR-İ RAMAZAN

Aksaray Güncel - Nisan 24, 2020 10:27 A A

AK Parti Aksaray Milletvekili Av. İlknur İNCEÖZ Ramazan Ayı mesajı yayımladı.

Mesajında şunlara yer verdi “Ramazanın Müslümanlar açısından arınma ve yenilenme bilincinin tazelendiği bir ay olduğunu belirten İnceöz, başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise Cehennem azabından kurtuluşu müjdeleyen mübarek Ramazan Ayı’nın Milletimize, İslam Alemine öncelikle sağlık, huzur, merhamet ve esenlik getirmesini Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum.” dedi.

İnceöz; “Sevgi, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının ön plana çıktığı Ramazan ayına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. “Ramazan Ayı inananlar için sabretmeyi, paylaşmayı, maddi durumdan yoksun olan vatandaşlarımızı hatırlamayı, yardımlaşmayı ve dayanışmayı öğretir. Bu ay aynı zamanda sevgiyi ve şefkati öğretir. Dolayısıyla mübarek Ramazan ayının her bir günü ayrı bir nimet ve selamete açılan ayrı bir kapıdır. Yüce Allah, bu mübarek ayda tuttuğumuz oruçları ve yapacağımız ibadetlerimizi kabul etsin, aydınlığımıza, kurtuluşumuza, huzur, sağlık, sıhhat ve mutluluğumuza vesile kılsın.” Dedi.

Koronavirüs Salgınına da değinen İnceöz;

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizin de büyük özveriyle mücadele ettiği koronavirüs salgını nedeniyle bu Ramazanda toplu iftarlar veremeyeceğiz, teravih namazlarını camilerimizde eda edemeyeceğiz, iftar çadırları kuramayacağız. Ancak inancım odur ki yardıma ihtiyacı olana vatandaşlarımıza her zamankinden daha fazla el uzatacağız, salgınla mücadele tedbirlerini elden bırakmadan ihtiyaç sahiplerinin daha fazla yanında olacağız ve millet olarak çok daha güzel yarınları kucaklayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan ayının ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyor, huzur ve sağlıkla Bayrama kavuşmamızı diliyorum” diyerek mesajını tamamladı.

Bu haber 933 kez okundu.
933 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 10:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.