10° Açık
  • EURO
  • DOLAR

HÜRRİYET YOLU SICAK ASFALTA KAVUŞTU

Aksaray Güncel - Eylül 18, 2020 12:08 A A

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in üzerinde hassasiyetle durduğu Hürriyet Mahallesi asfalt çalışmalarında gerekli alt yapı ve zemin iyileştirme çalışmalarının ardından sıcak asfalt serim aşamasına geçildi.

Yerel seçimler öncesinde mahalle sakinlerinin talepleri arasında yer alan Hürriyet Mahallesi 11. Bulvar üzerindeki yolun asfaltlanması talebi Belediye Başkanı Evren Dinçer tarafından karşılıksız kalmadı.

Belediye Ekipleri sıcak asfalt serim çalışması yapılacak yolun kullanım süresini uzatmak ve dayanıklılığını artırmak adına geçtiğimiz günlerde alt yapı ve üst yapı çalışmaları başlatmıştı.

Vatandaşlar tarafından yoğun olarak kullanılan ve Hürriyet Mahallesi ile Sağlık Kasabası arasında bir bağlantı noktası konumunda bulunan yolda toplam 2500 metrelik alan sıcak asfalt ile kaplanacak.

Sıcak asfalt serim çalışmalarına devam edilen yolun 1700 metresinde çalışmalar tamamlanarak trafiğe açıldı. Trafikte herhangi bir aksaklık yaşanmaması için kademeli olarak yapımına devam edilen yolun 800 metre uzunluğundaki kısmında çalışmalar önümüzdeki günlerde başlayacak.

Mahalle Muhtarı ve mahalle sakinleri seçim öncesinde not aldığı Hürriyet Mahallesi sorunlarını tek tek giderdiği için Belediye Başkanı Evren Dinçer’e ve Aksaray Belediyesi yetkililerine teşekkür ettiler.

Yapılan sıcak asfalt serim çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer şehir genelinde yaptıkları her çalışmada kalite standartlarını yüksek tutmayı önemsediklerini belirterek şu açıklamalarda bulundu; ‘’Şehrimizin sorunlarına kalıcı çözümler üretmek adına gece gündüz demeden şehrin her noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hürriyet Mahallesi sakinleri yerel seçimler öncesinde şuan çalışma yaptığımız 11. Bulvar yolunun asfaltlanması talebinde bulundular. Bizler de her şeyin en iyisine layık olan hemşehrimizi kırmadık. Sıcak asfalt serim çalışmalarına başladık. Bizler yerel yönetimler olarak sorunlara kalıcı çözümler getirme gayreti içerisinde çalışıyoruz. Bu sebeple çalışmalarımızı sağlam temellere oturtuyoruz. İstiyoruz ki çalışma yaptığımız bölgede tekrar aynı sorunlar ortaya çıkmasın. Bölgede ikamet eden vatandaşlarımız bir daha görüntü ve gürültü kirliliğine maruz kalmasınlar. Yaptığımız yolların, parkların ve birçok yatırımın alt yapısını öncelikle tamamlıyoruz. Burada da zemin iyileştirme ve asfalt öncesi PMT serim çalışmalarını tamamladık. Asfaltın dayanıklılık süresini bu şekilde uzatmaya ve yolun kalitesini artırmaya çalıştık. Yapımına devam ettiğimiz yollarda trafik yoğunluğuna neden olmamak ve vatandaşlarımızı mağdur etmemek için çalışmalarımızı kademeli olarak sürdürüyoruz.’’ Dedi.

AKSARAY BELEDİYESİNDEN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ ÖRNEĞİ

Aksaray Belediyesi Zabıta Müdürlüğünde görev yapan zabıta memurları, güneş altında üzüm satan 75 yaşındaki Yemiş Keser’i daha güvenli alana taşıyarak satış yapmasına izin verdi. Zabıta memuru, yaşlı teyzeyi salgın hastalığa karşı uyarak maskesini yenisiyle değiştirdi. Zabıtanın örnek davranışı çevrede takdir topladı.

Aksaray Belediyesi Zabıta memurları, sağduyulu davranarak yine vatandaşlardan takdir aldı. Önceki gün Zafer İlkokulu önünde güneş altında kendi ürettiği üzümleri satmaya çalışan 75 yaşındaki Yemiş Keser adlı teyzenin yanına giden Zabıta Memurları, satıcı teyzenin daha güvenli yerde satış yapmasını istedi. Üzüm satıcı Yemiş Keser, bir yakının olmadığını söylemesi üzerine Zabıta Memurları, satıcı teyze ile birlikte üzümlerini ekip aracına yükledi. Güvenli bir alanda satış yapmasına izin verildi.

Zabıta Memurları, henüz kahvaltı yapmadığını öğrendiği teyzeye kahvaltılık ikram etti. Üzüm satıcı Yemiş Keser, kendisine sunulan bu imkandan oldukça memnun oldu.

Üzüm satarak geçimine katkı sağladığını söyleyen Yemiş Keser, “Bize bu imkanı Belediye Başkanımızın sağladığını söylediler. Kendisine teşekkür ederim. Allah razı olsun ondan. Zabıtalar da çok iyi ve samimi davrandılar. Herkesten Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

Bu haber 91 kez okundu.
91 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 12:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.