Açık
  • EURO
  • DOLAR

İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Aksaray Güncel - Temmuz 24, 2020 07:58 A A

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2020 yılı 3. Toplantısı Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleşti.

2020 yılı işgücü eğitim planına göre Aksaray genelinde yapılan faaliyetler ve yatırımlar toplantıda değerlendirildi. Çalışma ve İş Kurumu Aksaray İl Müdürü Mahmut Akkuş tarafından yapılan faaliyetler ve İl İstihdam Denetim Kurulunun program dâhilinde yaptığı denetimleri hakkında kurula bilgi verdi.

2020 yılı ilk 6 aylık dilimde kayıtlı 36.500 işgücü olduğunu belirten İşkur Müdürü Akkuş 2020 yılında 6ay içerisinde 2.403 erkek, 732 bayan çeşitli meslek dallarında istihdam edildiğini vurguladı.

Tarımda sanayide ve farklı dallarda daha fazla istihdamlarla Aksaray zirveye taşınacak;

Toplantıda açıklama yapan Vali Aydoğdu “Türk toplumu çalışkan bir toplumdur. Meslek edindirme kurslarına başvuru yapan kursiyerlere alacakları eğitim ve birikimlerle günümüz teknolojisine uygun beceri kazandıracağız ki istedikleri alanlarda uzmanlaşarak fabrikalarda insanları daha fazla istihdam edilebilecek.” dedi.

Farkındalık oluşturacağız;

Vali Aydoğdu konuşmalarının devamında “Engellilerle ilgili bir farkındalık oluşturacağız, OSB Müteşebbis Heyeti ile bir araya gelerek onlara meslek edindirme kursları vereceğiz. Engelli vatandaşlarımızı istihdam edeceğiz. Sorunlar hepimizin sorunu birlikte çözeceğiz.” dedi.

Gündemde yer alan konuların görüşüldüğü İl İstihdam Kurulu Toplantısına Aksaray Belediye Başkan Vekili Yakup Kadri Perek, Vali Yardımcısı Mustafa Türkcan, Aksaray Ticaret Odası Başkanı Cüneyt Göktaş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ ve kurul üyeleri katıldı.

Bu haber 554 kez okundu.
554 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 07:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.