24° Açık
  • EURO
  • DOLAR

İLK DÜDÜK PROGRAMI

Aksaray Güncel - Şubat 26, 2019 17:19 A A

772 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanunu uyarınca son dönemde gerçekleşen istihdamlarla yeniden işlerlik kazandırılan ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda 2008 yılında yapılan değişiklikle Emniyet Hizmetleri sınıfına aktarılan Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin, önümüzdeki dönemde kamu güvenliğinin sağlanmasında genel kolluk kuvvetlerimize yardımcı mahiyette daha yoğun ve aktif görev  ifa etmeleri amacıyla İçişleri Bakanlığımızca 10.500 kadro tahsis edilmiş ve illerimize planlaması yapıldı.

   Polis Akademisi Başkanlığının koordinesinde oluşturulan komisyonlar marifeti ile alım süreci başlatılmış, mülakat ve yazılı sınavdan sonra asil ve yedek olarak kazanan adaylardan güvenlik soruşturması ve sağlık raporları olumlu sonuçlanan 70 Çarşı ve Mahalle Bekçi Adayımızın ataması  yapıldı.

Eğitimlerini tamamlayan 55 Çarşı ve Mahalle Bekçi Adayımız bugün itibarı ile görevlerine başlamışlardır. İşlemleri tamamlanan 15 Çarşı ve Mahalle Bekçi Adayı ise bugün Ankara/ Elmadağ Şehit Mustafa BÜYÜKPOYRAZ Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde eğitimlerine başlamışlardır. Eğitimlerini  tamamladıktan sonra 15 Çarşı ve Mahalle Bekçisi Adayının da planlaması yapılacaktır.

       Bugün burada eğitimlerini tamamlayarak göreve başlayan 55 Çarşı ve Mahalle Bekçi adayımızın 46’sı il merkezi,  9’u ise 3 ilçemizde (4 Ortaköy, 3 Sultanhanı, 2 Eskil) istihdam edildi.

Bu haber 972 kez okundu.
972 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 17:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.