Açık
  • EURO
  • DOLAR

İNSANIN BEDELİ

Aksaray Güncel - Nisan 30, 2019 07:21 A A

İnsanın bedeli tek kurşun mu? Dün menfur bir saldırıya uğrayan baba dostu Avukat İbrahim Ergin’in ölümü Aksarayı ve Hukuk Camiasını derinden yaraladı. Bu tür olaylarda yufka yürekli olduğum için ne adliyedeki Aksaray Barosunun basın açıklmasına ne de olay yerine gidemedim. Yerimde çakıldım kaldım çünkü Avukat İbrahim Ergin ile zaman zaman konuşur sohbet ederdik Rahmetli babamında avukat olması sebebiyle ayrı bir abi kardeş dostluğumuz vardı. Avukat İbrahim Ergin’e şakam nazım geçerdi. Dün onun başına gelen olay herkesin başına gelebilir. Hukukçusunun medya mensubunun kamu görevlisinin sağlık camiasının ve yaşamı bitirmenin bedeli tek kurşun mu ?

Peki biz niye bu duruma düştük? Kanunlarda elastikiyet mi kadına verilen çok özel haklar mı ? Boşanmanın en çok yaşandığı ve 3. sıralarda yer alan Aksaray… Evlenmenin sünnet olduğu boşanmanın sebepleri dahilinde niçin boşanmalar çok oluyor. Evlilikler niçin bitiyor evlemek çok mu kolay? İnsanlar birbirini deli gibi severken bir çok fedakarlık yaparken bir anda herşeyi yıkıyor. Ekonomik sebepler mi dini kurallara uymamak mı? En büyük düşmanımız nefisle çok iyi dost olmak mı?

Ölüm tehlikesi en çok olan meslekler sıralaması Terör sebeiyle polis ve askerler terör bölgesinde görev yapan kamu personeli, doktorlar, avukatlar ve gazeteciler… Bizim yapmış olduğumuz haberlerden veya köşe yazılarından dolayı bizde güvende değiliz ? Riskin bedeli 5 TL’ye satılan kurşun. Ben hep silahlardan kaçtım. Silahlardan nefret ettim. Rahmetli babamın taşıma ruhsatlı tabancası vardı. Ruhsatın günü doldu, artık silah bulundurmak istemiyorum dedi. Aksaray Emniyet Müdürlüğüne teslim etti. Bizi de silahlardan uzak tuttu. Görev yapan emniyet mensupları ve askerler bulundursun. Özel yetkili kişiler Hakimler Savcılar Kaymakamlar  avlililer bulundursun ama ihtiyacı olmayan kimselere verilmesin.

Avukat İbrahim Ergin abimize Allahtan rahmet, makamının cennet olması dileğiyle ailesine sevenlerine, hukuk camiasına  ve dostlarına baş sağlığı diliyorum

Bu haber 1072 kez okundu.
1.072 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 07:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.