Açık
  • EURO
  • DOLAR

İSTANBUL’UN FETHİ’NİN 567. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

Aksaray Güncel - Mayıs 29, 2020 08:38 A A

MHP Aksaray İlçe Başkanı Mustafa Çölkesen yayımladığı mesajında “Türk ve Dünya tarihinde çağ açan ve çağ kapatan İstanbul’un Fethi, bir azmin ve inanmışlığın simgesidir. Bu fetih, inanmış bir komutanın ve onun inanmış askerlerinin karşısında hiçbir engelin duramayacağını herkese göstermiştir.

Peygamber Efendimiz (S.A.V)’ de hadîs-i şerifinde “İstanbul mutlaka fethedilecektir, onu fetheden komutan ne güzel komutan, onu fetheden ordu ne güzel ordudur.” diyerek bu kutlu günü ümmetine müjdelemiştir.

Bu toprakları bizlere vatan yapan ecdadımızdan devraldığımız mirasın omuzlarımıza yüklediği sorumluluğu ağırdır. Ancak bu kutlu vazifeyi yerine getirmek için ihtiyacımız olan cesaret ve ilham şanlı tarihimizde fazlasıyla mevcuttur.

Bilge Kağan’dan Alparslan’a, Osman Gazi’den Fatih’e, Kanuni’den Atatürk’e kadar ülküsüne bağlı olarak yetişen muhteşem nesillerin varlığı büyük Türk Milletini tarihte olduğu gibi yine hak ettiği yere mutlaka yükseltecektir.

Bu vesile ile bir çağı değiştiren bu anlamlı günde İstanbul’u bizlere vatan kılan Fatih Sultan Mehmet Han’ı ve fetih ordusunun her bir neferini rahmetle ve dualarla yad ediyorum, İstanbul’un Fethi’nin 567. yıl dönümünü kutluyorum. Saygılarımı sunuyorum.

Bu haber 603 kez okundu.
603 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 08:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.