Açık
  • EURO
  • DOLAR

İSTİKLAL MÜCADELEMİZİN TÜM KAHRAMANLARINI MİNNET, RAHMET VE SAYGIYLA ANIYORUM

Aksaray Güncel - Mart 12, 2020 13:10 A A

Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz İstiklal Marşı’nın Kabulünün 99. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Gününü kutladı

Milletvekili İnceöz yaptığı açıklamada; “ İstiklal mücadelemizi muhteşem mısralarıyla ölümsüzleştiren Mehmet Akif ERSOY; bu toprakların ruhunu, rengini ve aziz milletimizin benliğini yansıtan İstiklal Marşı’nı kalemiyle değil, yüreğiyle yazmıştır.

Milli mücadele yıllarında şiirleri ve yazılarıyla karamsarlığa düşen milletimize mücadele ruhunu aşılayarak, İstiklal Savaşının kazanılmasında büyük katkısı olan Mehmet Akif ERSOY, eserleriyle günümüzde de bizlere ışık tutmaya devam etmektedir.

Milletimizin her ferdinin yüreğinde taşıdığı Milli Mücadele Ruhu kalplerimizi birleştirdiği sürece, millet olarak karşılaştığımız her tür badirenin üstesinden gelerek istiklal ve istikbal mücadelesini daha büyük başarılarla sürdüreceğiz.

Bugün bizlere düşen en büyük görev, geçmişteki muhteşem mücadelenin şuuruna vararak, ecdadımızın bize bıraktığı bu cennet vatan topraklarını aynı duyarlılıkla gelecek kuşaklara emanet etmektir.

Türk milletinin bağımsızlığa ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran ve tarihi bir şahlanışın müjdecisi olan İstiklal Marşı’mızın kabul edilişinin 99. yıl dönümünde Mehmet Akif Ersoy’u ve başta cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını minnet, rahmet ve saygıyla anıyorum

Bu haber 991 kez okundu.
991 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 13:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.