Açık
  • EURO
  • DOLAR

KADIN GİRİŞİMCİLER İNCESU’DA EĞİTİM DÜZENLEDİ

Aksaray Güncel - Mart 4, 2020 08:01 A A

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Aksaray Kadın Girişimciler İl İcra Kurulu Üyeleri, Habitat Derneğinin TOBB, İstanbul Teknik Üniversitesi, Coca Cola iş birliği ile düzenlemiş olduğu Kız Kardeşim Projesi kapsamında ilimiz İncesu Kasabasındaki Kadınlara yönelik olarak Finansal Okuryazarlık Eğitimi düzenledi.

İncesu Kadın Girişimciler Derneğinde düzenlenen eğitimde, kadın girişimcilere Habitat Derneği Eğitmeni İlayda Karaca tarafından bilgiler verilirken, eğitim katılımcılar tarafından tam not aldı.

Eğitim ile ilgili açıklama yapan TOBB Aksaray Kadın Girişicimler Kurulu Başkanı Berrin Özan, yaptığı açıklama da; “Ülkemizin sürdürülebilir kalkınma alanında çalışan ve projeler geliştirerek girişimciliğe büyük katkı sağlayan Habitat Derneğinin Kız Kardeşim Projesinde, Aksaray olarak yer almayı başararak şehrimiz genelinde girişimcilerimize ve kadınlarımıza yönelik olarak eğitimler düzenlemeye başladık. Bu noktada geçtiğimiz haftalar içerisinde ATSO Hizmet Binamızda yaptığımız eğitimin ikinci ayağını İlimiz İncesu Kasabasındaki kadınlarımıza yönelik olarak düzenledik.

Aksaray tarihinde çok nadir olarak kasabalarımızda eğitimler düzenlenmektedir. Aslına bakıldığında ilçelerimiz de ve kasabalarımızda girişimci olmayı isteyen o kadar çok kadınımız bulunmaktadır ki, bizler bu düzenlediğimiz eğitimde bunu çok net bir şekilde görme imkânımız olmuştur.

Finansal Okuryazarlık eğitimimizi İncesu Kasabamızda düzenlememizin bir diğer nedeni de Kadın Girişimcilerin kasaba içerisinde bir dernek kurmalarıdır. TOBB Aksaray Kadın Girişimciler Kurulu olarak kasabamızda kadınlarımıza yönelik kurulan bu derneği faaliyete geçiren ve destekleyen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum.

Kadınlarımızın kasaba hayatlarında girişimcilik adına bir şeyler yapmaya çalışması ve kendi gelişimlerine katkı sunmaları kurul üyeleri olarak bizleri son derece mutlu etmiştir. Temennimiz İncesu kasabamızda kurulan Kadın Girişimciler Derneği gibi birçok girişimci derneklerin, ilçelerimizde ve kasabalarımız da kurulmasıdır. Bu düşüncelerimle eğitimimize katılan ve düzenlemesinde emeği geçen Habitat Derneğimize, Eğitmenimiz İlayda Karaca’ya, Tarım İl Müdürlüğümüzden Gökçe Hanım’a ve kurul arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum” Dedi.

Etkinlik sonrasında katılımcılara Habitat Derneği tarafından Kız Kardeşim Sertifikası ve Fidan dağıtımı gerçekleştirildi.

Bu haber 874 kez okundu.
874 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 08:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.