Açık
  • EURO
  • DOLAR

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE KOORDİNASYON PLANI TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Aksaray Güncel - Aralık 17, 2019 14:51 A A

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı toplantısı Vali Ali Mantı başkanlığında gerçekleşti. 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen toplantı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün organizasyonuyla Valilik toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıya Belediye Başkan Vekili Hıfsı Peker, Aksaray Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever, Aksaray Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İbrahim Bakırtaş, Vali Yardımcıları Hakkı Loğoğlu, Mehmet Tanışır, Mustafa Türkcan, ilçe kaymakamları, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, jandarma Komutanlığı Jandarma Albay Fuat Anık, kurum müdürleri, Aksaray Barosu Kadın ve Çocuk Komisyonu Başkanı Yasemin Turan Özdemir katıldı.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele gününde Adalet Bakanlığı, İç İşleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ortak çalışmaları ile hazırlanan 2020-2021 yılları kapsamında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı; kadına yönelik şiddette eşgüdümlü olarak iş birliği arttırılmasına yönelik protokol imzalanmıştı.

Kadına yönelik şiddet sıfır tolerans ilkesiyle; kadına karşı şiddette yasal çalışmalar, eğitim ve farkındalık arttırma çalışmaları, kurumlar arası işbirliği arttırma şiddetine maruz kalan kadınların sığınma ve desteklenmeleri yönünde faaliyetler görüşüldü.

Toplantıda açıklama yapan Vali Ali Mantı İnancımızda, ahlakımızda ve kültürümüzde yeri olmayan kadına yönelik şiddetin üzerine hassas gidilerek daha iyi sonuçlar alınacağını belirtti.

Vali Ali Mantı konuşmalarının devamında “Bakanlıklarımızın bir araya gelerek ortak hazırladıkları 75 maddelik eylem planında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı diğer illerimizde olduğu gibi Aksaray’da toplantımızı düzenliyoruz. Toplumumuzun tamamını ilgilendiren bir toplantı. İnancımızda, ahlakımızda, kültürlerimizde yeri olmayan kadına yönelik şiddetin üzerine hassas gidilerek daha iyi sonuçlar alınacağına inanıyorum. Vali Ali Mantı Dinimizde, bizim kendi tarihimizde kadını hep el üstünde tutan, bir milletin torunlarıyız. ‘Cennet annelerin ayakların altındadır’ diyen bir peygamberin ümmetiyiz.” dedi.

Bu haber 774 kez okundu.
774 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 14:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.