Açık
  • EURO
  • DOLAR

KAHVEHANE İŞLETEN ESNAF “ZOR DURUMDAYIZ”

Aksaray Güncel - Temmuz 6, 2020 10:23 A A

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray İl Başkanı Av. Mustafa ÇÖLKESEN Kahvehane İşleten Esnafın Sorunlarını dinledi.

Kovid-19 tedbirleri kapsamında işyerleri iki aydan fazla bir zaman kapalı olan kahvehane işleten esnaflarımızın iş yerlerinin açılmasına 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle izin verilmiştir.

Bazı kahvehane işleten esnaf işyerini kısmen belli saatlerde açmış, bazıları ise hiç açmamıştır. Bunun sebebi ise kahvehanelerde “oyun oynama yasağının” halen devam etmesidir. Oyun oynanması yasak olduğu için kahvehanelere müşterileri gitmemektedir.

Bu kahvehane işleten esnaflarımız hayatlarını günlük kazandığı para ile devam ettirdiği için; her birinin kira ödemeleri, fatura ödemeleri, SGK ödemeleri gibi zorunlu giderleri vardır. İl merkezi ve merkeze bağlı köylerde yaklaşık 300 kahvehane esnafı aynı sıkıntıyı yaşamaktadır.

Bu nedenle yetkililerin belirleyeceği kurallara uymak kaydı ile kahvehanelerde “oyun oynanması yasağı” kaldırılmalıdır. Yine bu esnaflarımızın ekonomik olarak soluk alabilmeleri için iki yıl ödemesiz, uzun vadeli ve faizsiz kredi imkanı tanınmalıdır.

İlimizde kahvehane işleten ve bu zorluklara dayanma çabasında olan tüm esnaflarımıza, bu yaşanan zor durumdan bir an önce kurtulmaları dileği ile Allah’tan kolaylıklar diliyorum.

 

 

 

Bu haber 504 kez okundu.
504 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 10:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.