15° Açık
  • EURO
  • DOLAR

KAMUSEN SİNEYE ÇEKMEYİZ DEDİ

Aksaray Güncel - Ocak 22, 2022 11:05 A A

SİNEYE ÇEKMEYİZ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ.
Diyanet Bir Sen Yöneticisi Mesut Çakıroğlu’nun bugün Hekim arkadaşlarımızın Anayasal hakları olan grev kararına karşı yapmış olduğu paylaşım kabul edilemez bir durumdur.
Kamuoyu şunu iyi bilmelidir ki bizim işimiz insan sağlığıdır. Hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarının yapmış oldukları tüm eylemler insan sağlığı göz önünde bulundurularak yapılır. Bu nedenle Anayasa ve 4688 sayılı kanunlarda hak olarak verilen tüm eylemlerimiz de Acil servisleri Ameliyathaneleri yoğun bakımları ve insan sağlığını direk olarak etkileyecek tüm birimlerimizi bu eylemlerin dışında tutarız.
Hal böyle iken kendisinin de sendikacı ve din görevlisi olduğunu öğrendiğimiz bir sendika yönetim kurulu üyesinin, Hekimlerimizi hedef olarak göstermesi sendikacılık adına Hekimlerimize, Ailelerine, çocuklarına bela okuması din adına utanılacak bir durumdur.
Biz Türkiye Kamu-sen ve Türk Sağlık-sen Aksaray Şubesi olarak böyle bir durumu sineye çekemeyiz. Tüm Türkiye’nin sağlıkta şiddete odaklandığı bu dönemde bu tip paylaşımlar hedef göstermek kin ve nefreti körüklemek şiddete davetiye çıkarmak demektir.
Anayasal ve sendikal haklarını kullandığı için kişilere hakaret suçtur. Bu nedenli ilgili kişi hakkında hekimlerimiz adına savcılığa suç duyurusunda bulunacağımızı bildiririz.
Türkiye Kamu Sen Aksaray İl Temsilcisi
Türk Sağlık-sen Aksaray Şube Başkanı
TANER KARA
Bu haber 1418 kez okundu.
1.418 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 11:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.