Açık
  • EURO
  • DOLAR

Çocuklar İçin Trafik Eğitimi (Trafik Dedektifleri) Projesi Başladı

Aksaray Güncel - Temmuz 26, 2019 09:16 A A

“Karayolları Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı” kapsamında; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı (Emniyet Genel Müdürlüğü) Jandarma Genel Komutanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Polis Eşleri Derneğinin iş birliğinde ve OPET A.Ş’nin desteğiyle 03-17 yaş arasındaki çocuklara yönelik olarak hazırlanan “Çocuklar İçin Trafik Eğitimi (Trafik Dedektifleri) Projesi” 2013 yılında hayata geçirilmiştir.

 

 Proje kapsamında; ülkemizde bugüne kadar yaklaşık 6 milyon öğrencimize trafik eğitimi verilmiştir. Bu eğitimlerin belirlenen yaş gruplarına yönelik aralıksız olarak devam ettirilmesinin çocuklarımız üzerinde trafik güvenliği konusundaki mevcut farkındalığın arttırılmasına önemli katkı sağlayacağı aşikârdır.

 

Aksaray İl Müftülüğü ile koordineli şekilde hedef kitle olarak belirlenen 03-17 yaş grubunda bulunan çocuklar üzerinde trafik güvenliği bilincinin arttırılması amacıyla, trafik dedektifleri eğitimleri kapsamında İl Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren 4 cami ve 7 Kur’an Kursunda eğitim planlaması yapılmış, şu ana kadar 885 öğrenciye “Trafik Dedektifleri ve Kırmızı Düdük Projesi” kapsamında uygulamalı drama eğitimi verilmiş ve bilgilendirme yapılmıştır. Proje kapsamında yaklaşık 3000 öğrenciye eğitim verilmesi hedeflenmektedir.

 

                                    

                                         AKSARAY EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

Bu haber 1008 kez okundu.
1.008 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 09:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.