Açık
  • EURO
  • DOLAR

KIZILAY AKSARAY ŞUBESİ BAŞKANI ÖZTÜRK 19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINI KUTLADI

Aksaray Güncel - Mayıs 18, 2019 13:45 A A

Başkan Öztürk mesajında, 19 Mayıs’ın Türk milletinin kendi kaderinde ve ülke yönetiminde söz sahibi olmasının bir miladı ve milli uyanışın sembolü olduğunu söyledi.

İşgal kuvvetleri karşısında vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı için milletin ayağa kalktığını belirten Kızılay Aksaray Şubesi Başkanı Yusuf Öztürk şunları kaydetti:

“Dönemin çok ağır şartlarına rağmen tarihte eşine az rastlanır bir kurtuluş destanı yazıldı. Bu mücadelede etnik köken, din, mezhep ayırt edilmeksizin, kadın erkek, genç yaşlı farkı gözetilmeden milletin bütün fertleri, vatan müdafaası için yan yana durdu, omuz omuza verdi ve kendilerini birleştiren ortak değerleri yücelterek zafere ulaştı. Bağımsızlığımızın nasıl elde edildiğini, hangi zorluklarla kazanıldığını herkesin bilmesi gerekir. Milli mücadeledeki inanç, birlik, beraberliğin her zaman örnek alınarak, aynı kararlılıkla sürdürülmesi ülkemizin başarıya ulaşmasında en büyük etken olacaktır. Gençlik, bir milletin geleceğidir. Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, kişilikli ve özverili kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan milletler, ancak o zaman geleceğe güvenle bakabilirler.

Yüz yıl önce Samsun’dan filizlenen bağımsızlık ve egemenlik aşkı ilelebet sönmeyecek, Gençlerimiz, vatan aşkıyla yanan o şanlı bedenlerin açtığı kahramanlık yolunda durmadan yürüyecektir. Cumhuriyet nice 100 yıllar daha yaşayacak, bu bayrak asırlar boyu şerefle dalgalanmaya devam edecektir. Ülkemiz için potansiyel iç ve dış tehlikelere karşı her zaman uyanık olmak gençlerimizin asli görevidir. Vatanın bağımsızlığı tehlikesi söz konusu olduğunda, tıpkı kurtuluş savaşımızda olduğu gibi, her türlü farklılıklarımızı tıpkı renklerin uyumu gibi birleştirip yine tek yürek olabilmeliyiz. Bunun bozulmasına da başta gençlerimiz olmak üzere bu millet fırsat vermeyecektir.

Sevgili gençler,

Büyük önderimiz Atatürk’ün sizlere armağan ve emanet ettiği bugünün ruhunu asla unutmayın. Sizler bu emaneti en iyi şekilde muhafaza edecek ve koruyacaksınız. Bundan hiç birimizin kuşkusu yok.”

Sözlerimi Atatürk’ün veciz bir sözü ile tamamlamak istiyorum “Gençler! Vatanın bütün ümit ve istikbali, siz genç nesillerin anlayış ve enerjisine bağlanmıştır. Sizler, yani Yeni Türkiye’nin genç evlatları, yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla ve asla yorulmazlar”.

Gençlerimizin durmadan yorulmadan çalışacağına olan inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle, 100. yılında başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, 19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum”  dedi.

Bu haber 1185 kez okundu.
1.185 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 13:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.