13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KIZILAY AKSARAY ŞUBESİ BAŞKANI YUSUF ÖZTÜRK’TEN ZİYARET

Aksaray Güncel - Şubat 13, 2019 10:10 A A

Kızılay Aksaray Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk ve Başkan Yardımcısı Ali Eren Öztürk Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmut Eskil’i makamında ziyaret etti.

Kızılay Aksaray Şubesi kan değişikliği yapmasının ardından Yeni Seçilen Başkan Yusuf Öztürk ve Yardımcısı Ali Eren Öztürk cemiyeti ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Aksaray’da Kan Bankası kurulması için proje çalışması yaptığını belirten Başkan Öztürk eski binanın yıktırılarak büyük bir Kızılay Aksaray Şubesi Binası yapılacağını ve buraya Aksaray Kan Bağış Merkezi açılacağını söyledi.

Kızılay Aksaray Şubesi Başkanı Yusuf Öztürk “Proaktif bir kurum olarak afetlerde ve olağan dönemde ihtiyaç sahipleri ve korunmasızlara yönelik yardım sağlamak, toplumda yardımlaşmayı geliştirmek, güvenli kan teminini gerçekleştirmek ve zarar görebilirliği azaltmak için yönetim kurulumuzla toplantımızı yaptık. Aksaray’ın en büyük eksikliklerinden birisi Kan Bankası. Kızılay Kayseri Şubemizden Kan Bağış Otobüsü 3 ayda bir geliyor bu da Aksaray’da kan vermek isteyenler için bir elzem. Bu yüzden kan bağış bankamız hizmete girdiğinde kana ihtiyacı olanlara yardımcı olacağız ” dedi.

Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmut Eskil Kızılay Aksaray Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk ve Başkan Yardımcısı Ali Eren Öztürk’ün ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek bize bu konuda ne düşüyorsa her zaman yanlarında olduğunu belirtti.

Bu haber 3068 kez okundu.
3.068 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 10:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.