22° Açık
  • EURO
  • DOLAR

KPSS KURSLARINDA EĞİTİME TEKRAR BAŞLANIYOR

Aksaray Güncel - Haziran 25, 2020 11:10 A A

Belediye Salgın Öncesi Ücretsiz Olarak Başlattığı KPSS Kurslarında Eğitime Tekrar Başlanıyor

Aksaray Belediyesi’nin KPSS sınavına hazırlanan gençler için ücretsiz olarak başlattığı sınava hazırlık kurslarında eğitim kaldığı yerden devam ediyor.

Aksaray Belediyesi, gençlerin kamu personeli seçme sınavına hazırlanma süreçlerinde onların yanında olabilmek adına ücretsiz olarak KPSS eğitim kursları başlatmıştı.

Gençlerin yoğun olarak katılım sağladığı kurslarda eğitim tüm hızı ile devam ederken tüm dünyada ve ülkemizde ortaya çıkan Covid19 salgını nedeniyle eğitime ara verilmişti.

Pandemi sürecinde girilen yeni normalleşme döneminde salgının önlenmesi adına çalışmalar yürüten Bilim Kurulunda eğitime devam edilmesinin tehdit oluşturmayacağı kararı alındı. Bilim Kurulunun kararı doğrultusunda eğitim kursları tüm Türkiye’de olduğu gibi Aksaray’da da açıldı.

Aksaray Belediyesi’nin sınava hazırlanan öğrenciler için ücretsiz olarak düzenlediği kurslarda eğitime 2 Temmuz tarihinde başlanılacak. Eğitimler Eylül ayında yapılacak sınavlara kadar devam edecek.

Aksaray Belediyesi tarafından vatandaşlara ücretsiz olarak verilen kurslarda sosyal mesafenin korunması, maske ve eldiven kullanılması zorunlu olacak.

Bu haber 185 kez okundu.
185 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 11:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.