Açık
  • EURO
  • DOLAR

MEZARLIKLARDA BAYRAM TEMİZLİĞİ BAŞLADI

Aksaray Güncel - Temmuz 25, 2020 10:23 A A

Aksaray Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların yoğun olarak ziyaret ettiği mezarlıklarda temizlik çalışması başlattı. Belediye Başkanı Evren Dinçer, mezarlıkta başlatılan çalışmaları yerinde inceledi ve ilgili birimlerden çalışma hakkında bilgi aldı.

Aksaray Belediyesi Park Bahçe ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, her bayram öncesinde olduğu gibi yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ve bayram süresince vatandaşların kabir ziyaretlerini rahatlıkla gerçekleştirebilmeleri için mezarlıklarda temizlik çalışması başlattı.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Ervah Kabristanlığını ziyaret ederek kabristanlık içerisinde devam eden temizlik ve bakım çalışmalarını yerinde inceledi.

Mezarlıklarda kuruyan otlar, atılan çöp ve katı atıklarını temizleyen ekipler, kabristanlık içinden geçen dere yatakları ve kötü kokuya neden olan atıkları temizledi. Bir diğer yandan mezarlık içi yolların bakım ve onarımı yapıldı.

Aksaray Belediyesi’nin Kurban Bayramı öncesinde tüm tedbirleri aldığını söyleyen Belediye Başkanı Evren Dinçer, “Halkımızın mezarlık ziyaretlerini daha temiz ve daha ferah bir ortamda gerçekleştirmeleri için temizlik çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Başkan Dinçer, pandemi sürecini işaret ederek “Vatandaşlarımızı kabir ziyareti esnasında tedbirli davranmaya davet ediyorum. Risk henüz bitmiş değil. Hijyene dikkat edelim, maskelerimizi takalım, sosyal mesafe kuralları çerçevesinde mezarlık ziyaretimizi yapalım” şeklinde konuştu.

Bu haber 659 kez okundu.
659 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 10:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.