12° Açık
  • EURO
  • DOLAR

MHP AKSARAY MİLLETVEKİLİ KAŞLI EBELER GÜNÜNÜ KUTLADI

Aksaray Güncel - Nisan 22, 2019 08:37 A A

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray Milletvekili Sayın Ramazan KAŞLI , 21-28 Nisan Ebeler Haftası” Kutlama mesajı yayınladı.

‘’Yeni bir canlının dünyaya gelmesine yardımcı olmak, doğum ağrısı çeken bir annenin acısını dindirmek ve aileye özlemle beklenen birinin katılımını sağlamak, ebelik mesleğinin tüm çağlar boyunca toplumlarda saygın bir yer edinmesini sağlamıştır.

Ebelerimiz; yalnızca annenin değil, ailenin ve toplumun sağlık danışmanıdır. Ebelerimiz, doğum öncesi eğitim, ebeveynliğe hazırlanma, kadın sağlığı, üreme sağlığı ve çocuk bakımı konularında hizmet vererek çok önemli bir görevi yerine getirmektedir.

Bir bebeği dünyaya getirmenin verdiği mutluluk başka hiçbir meslekle kıyaslanamaz. Ebelerimiz bir insanın hayata geliş anına şahitlik ederler. Doğum anında anne adayının en büyük destekçisi onlardır.

Bu duygu ve düşüncelerle mesleklerinin kutsallığına inanarak büyük bir sevgiyle insanımıza hizmet eden, gece gündüz demeden özveriyle görev yapan tüm ebelerimizin ülkemizin sağlığına yaptıkları katkılardan dolayı ” 21-28 Nisan Ebeler Haftası” nı kutlarım.

Ramazan Kaşlı
MHP Aksaray Milletvekili

Bu haber 1376 kez okundu.
1.376 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 08:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.