16° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

MHP AKSARAY MİLLETVEKİLİ RAMAZAN KAŞLI ÇİFTÇİMİZE SAHİP ÇIKTI

Aksaray Güncel - Haziran 20, 2019 22:24 A A

 

MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, İlimiz Hasandağı ve Ekecik yöresi köylerinde meydana gelen etkili sağanak yağmur ve dolu yağışı sonucu zarar gören tarımsal alanlar ile meyve bahçelerinde ciddi biçimde zarar gören çiftçilerimize TBMM Genel Kurulu’ndan destek vererek, borçlarının ertelenip, zararlarının giderilmesini talep ederek, geçmiş  olsun dileklerini iletti.

MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı,

“SAYIN BAŞKAN DEĞERLİ MİLLETVEKİLLERİ

Aksaray’da 2 ayda 4 kez yağan dolu ve şiddetli yağmur ekili tarım arazilerini yerle bir ederek adeta göle dönüşmüştür. Dolu ve ardından yaşanan sel felaketinden sonra ekili ürünler sular altında kalarak heba olmuş, çiftçimiz ciddi anlamda zarar görmüştür. Dolu ve sel felaketinin ardından Aksaray Valimiz Sn. Ali Mantı ile birlikte Tarım ve Orman il Müdürü, Ziraat Odası Başkanı, İl Genel meclisi üyelerimiz, ilgili köy
muhtarlarımız ve çiftçilerimizle birlikte yerinde inceleme ve tespit çalışmaları yapılmış, Aksaray genelinde yaklaşık 200 bin dekar ekili tarım arazisini vuran dolu ve sel felaketi 30 Milyon TL’lik bir maddi zarara neden olmuştur.

Bu minvalde ekili alanları zarar gören çiftçilerimizin borçlarının üç yıl süre ertelenmesi ile zararlarının AFAD ve Cumhurbaşkanlığı fonundan karşılanmasını talep ediyoruz.

Tüm çiftçilerimize geçmiş olsun diyor; hepinizi saygıyla selamlıyorum ” dedi

 

Bu haber 1982 kez okundu.
1.982 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 22:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.