15° Açık
  • EURO
  • DOLAR

MHP GENEL BAŞKAN YRD. DENİZ KOLALI DEPBOYLU MHP AKSARAY İL BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ

Aksaray Güncel - Aralık 14, 2018 14:41 A A

MHP Aksaray İl Başkanlığını ziyaret eden MHP Genel Başkan Yardımcısı DENİZ KOLALI DEPBOYLU MHP Aksraay İl Başkanı Mustafa Çölkesen ve yönetimi tarafından karşılandı. MHP İl Yönetimi ve MHP Aksaray Belediye Başkan Adayı Sefer Alkan ile görüşen Depboylu seçim çalışmaları hakkında bilgi aldı

MHP’nin engellilerin yaşadığı sorulara çözüm yolları bulabilmek için çaba gösterdiğini anlatan Depboylu, şöyle devam etti:

“MHP olarak biz, sizlerin herkesle eşit hak, fırsat ve olanaklara sahip bireyler olarak yaşamanızı istiyoruz. Nitelikli ve erişebilir bir eğitim almanızı istiyoruz. Hakkınız olan hizmetleri almanızı istiyoruz. Özel durumların dikkate alındığı farklılıkların ve dezavantajların hesaba katılarak tasarlandığı kentler, sokaklar, konutlarda yaşamanızı istiyoruz. Toplumsal yaşamda, bilimde, sanatta, sporda, siyasette, yaşamın her alanında etkin olarak yer almanızı istiyoruz.”

Engellilerin en büyük sıkıntısının maddi yetersizlikler olduğuna değinen Depboylu, “İhtiyaç sahiplerine bağlanan engelli ve yaşlı aylıklarının yetersizliği ve hak etme şartlarının yaşattığı mağduriyetin farkındayız. Engelli vatandaşlarımızın maddi sorunlarının çözülerek, bakımlarının devlet tarafından güvence altına alınması mecburidir.” diye konuştu.

Kamuda engelli istihdam kotalarının önemli bir kısmının boş olduğunu kaydeden Depboylu, “Engellilik işsizliğin de başlıca nedenleri arasında yer alıyor. Engellilere yönelik istihdam politikaları kota tekniğine dayanmakta. Kamu kurum ve kuruluşunda engelli kontenjanı yüzde 3. Gelişmiş ülkelerde uygulanan ve bizim de üzerinde çalıştığımızı ve beklentimiz olan kota ise yüzde 5.” değerlendirmesinde bulundu.

Haber: Gökten Öztürk

Bu haber 1642 kez okundu.
1.642 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 14:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.