Açık
  • EURO
  • DOLAR

MİLLETVEKİLİ İNCEÖZ KIZILAYIN KURULUŞUNU KUTLADI

Aksaray Güncel - Haziran 12, 2019 09:19 A A

AK PARTİ AKSARAY MİLLETVEKİLİ İLKNUR İNCEÖZ TÜRK KIZILAYININ 151. YILINI KUTLADI

Ak Parti Aksaray Milletvekil İlknur İnceöz yaptığı açıklamda “11 Haziran 1868 tarihinde ‘Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti’ adıyla kurulan Türk Kızılayı, savaş alanında yaralanan ya da hastalanan askerlere hiçbir ayrım gözetmeksizin yardım etmek arzusundan doğmuştur.

Milletimizn ve ülkemizin yüz akı Kızılay, yardıma muhtaç kişilerin bütün insanî ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan, çıkar gözetmeksizin her şartta tüm insanlığın yardımına koşan, dünyanın en köklü ve en güçlü yardım teşkilatlarından birisidir.

Zor şartlar altında kalan her bir insan için umut ve güven kaynağı olan Türk Kızılayı, Türk Milleti’nin ‘insan odaklı medeniyet anlayışının’ somutlaşmış hâlidir.

Yüksek insanî değerlere sahip kültürümüzde Türk Kızılayı; Aziz Milletimizden aldığı güç ve destekle gerek ülkemizde, gerekse dünyada yardımlaşma, dayanışma, dostluk ve işbirliğini destekleyen tavrıyla milletimizin gurur kaynağı olmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Kızılay’ının 151. Kuruluş yıldönümünü en içten duygularımla kutluyor, nice başarılı yıllar diliyorum” dedi.

Bu haber 969 kez okundu.
969 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 09:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.