Açık
  • EURO
  • DOLAR

MİLLETİMİZİN ZAFERİ İSTİKLAL MARŞI’MIZ İLE TARİHE YAZILMIŞTIR

Aksaray Güncel - Mart 11, 2020 10:47 A A

Belediye Başkanı Evren Dinçer, İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) kabulünün 99. yıldönümü ve İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy’u anma günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, “İstiklal mücadelemizin en çetin geçtiği dönemlerde vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı İstiklal Marşı’mız milletimizin duygularına tercüman olmuştur” dedi.

Başkan Dinçer, mesajının devamında; “Tarihi belge niteliği taşıyan İstiklal Marşı’mız, tarihte eşi ve benzeri görülmemiş, bağımsızlık aşkıyla yanan bir Milletin, çok zor şartlar altında ve imkânsızlıklara rağmen gösterdiği büyük kahramanlığın adıdır. Milletimizin azim ve fedakârlığı kurtuluş mücadelesini kazanmamıza vesile olmuştur.

Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy, aziz milletimizin Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği kahramanlığı İstiklal Marşı’na nakşetmiş ve milletimizin zaferini tarihimize altın harflerle yazdırmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşı’mızın kabulünün 99. yıl dönümünde Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, İstiklal Mücadelesinin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Bu haber 637 kez okundu.
637 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 10:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.