Açık
  • EURO
  • DOLAR

MUSTAFA-CENGİZ ABUR AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ AÇILDI

Aksaray Güncel - Aralık 21, 2019 07:06 A A

Taşpazar Mahallesinde yapımı tamamlanan Mustafa-Cengiz Abur Aile Sağlığı Merkezi düzenlenen törenle açıldı.

Mustafa-Cengiz Abur Aile Sağlığı Merkezinin açılış törenine Vali Ali Mantı, Belediye Başkan Vekili Hıfsı Peker, Vali Yardımcısı Hakkı Loğoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Fuat Anık, Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Niyazi Turgay, Baro Başkanı Erhan Toprak, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cüneyt Göktaş, Abur aile üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve kamu kurum müdürleri, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan açılış töreninde konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Kerim Yeşildağ hayırsever katkısı ile tamamlanan Mustafa-Cengiz Abur Aile Sağlığı Merkezinin 6 hekim ile hizmet vermeye başladığını belirtti.

Hayırsever Abur ailesi adına konuşma yapan Aynur Abur ise babası ve kardeşinin adını taşıyan Aile Sağlığı Merkezinin yapılmasından duydukları memnuniyeti belirtti.

Vali Ali Mantı ise yaptığı konuşmasına merkezin hizmete girmesi ile bölgede daha çok vatandaşa hizmet sunulacağını belirtti.

Aile Sağlığı Merkezinin yapılmasına önemli maddi destek sunan Abur ailesine teşekkür eden Vali Ali Mantı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Peygamberimizin hadisi şerifine göre; ilim, eser, hayırlı evlat bırakan kişinin amel defteri kapanmaz. Rahmetli Mustafa abi ve cengiz kardeşim iyi evlatlar bırakmışlar iyi bir eser bıraktılar. Hadisin 2 sine nail oldular. Kendilerine Allah’tan rahmet diliyorum. Aile Sağlık Merkezinin vatandaşlarımıza iyi hizmet vermesini diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Ali Mantı hayırsever Abur Ailesi üyelerine teşekkür plaketi takdim etti.

Açılış kurdelasını hayırseverler ile birlikte kesen Vali Ali Mantı Mustafa Abur eşi Cengiz Abur annesi Dudu Abur ile Aile Sağlığı Merkezini gezerek incelemelerde bulunarak merkezin hayırlı olmasını diledi.

 

Bu haber 1039 kez okundu.
1.039 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 07:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.