Açık
  • EURO
  • DOLAR

         OBEZİTE DESTEK TOPLANTISI YAPILDI

Aksaray Güncel - Mayıs 27, 2019 11:38 A A

      

Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda  Obezite Destek Toplantısı gerçekleşti. Obezite ve  Metabolik Cerrahi ameliyatı olmuş veya olacak vatandaşlarımızın katıldığı konferansta; ameliyat süreci, beslenme, ameliyat sonrası gibi konularda bilgiler verildi.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Namık Özkan’ın düzenlediği konferansta; ‘Türkiye ve dünyada bütün önlemlere rağmen obezite giderek tırmanıyor. Türkiye’de şu anda her 3 kişiden birisi fazla kilolu ya da obez grubunda yer alıyor. Obezite cerrahisine ihtiyaç duyan hasta sayısı giderek artmaktadır’ dedi.
Obezite ameliyatının uzman kişiler tarafından yapılması gerektiğinin altını çizen Dr. Namık Özkan, aksi taktirde hastalarda bazı komplikasyonların ortaya çıkabileceğini söyledi.
Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde her ay düzenli bir şekilde yapılacak olan ‘Obezite Destek Toplantısı’ ile vatandaşlarımızın ameliyat öncesi ve sonrasındaki süreçler hakkında daha sağlıklı bilgiler alacağını belirtti.

Ameliyat öncesi, sonrası ve beslenme konularında bilgi veren Prof. Dr. Namık Özkan, konferans sonunda soru cevap kısmında vatandaşlarımızın sorularını yanıtladı. Ameliyat olan vatandaşlarımız yaşadıkları süreci ve hayatlarının nasıl değiştiğini anlattılar.

Bu haber 1264 kez okundu.
1.264 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 11:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.