17° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

ÖĞRETMENLERİMİZ İNSANLARA HER ZAMAN YENİLENMEYİ ÖĞRETMİŞLERDİR

Aksaray Güncel - Kasım 23, 2019 11:50 A A

AK Parti Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz 24 Kasım Öğretmenler günü münasebeti yayınladığı mesajında; “Öğretmenlerimiz, birlik ve beraberliğimizin teminatıdır” dedi.

Milli ve manevi değerlerimizden kopmadan bu çağa uyum sağlayabilecek, sorumluluk duygusunun verildiği yeni nesiller sizlerin eseri olacaktır diyen Milletvekili İnceöz, Tüm insanları doğruya yönelten, insan haklarına saygılı bir toplum meydana getirmeyi hedefleyen bu kutsal mesleğin mensupları olan öğretmenlerimiz, insanlara, her zaman yenilenmeyi, mücadele etmeyi öğretmişlerdir.

Öğretmenler, eğitim ve öğretim sistemimizin temel yapı taşları, istikbalimizin mimarlarıdır. İrfan ordusunun neferleri olarak, gelecek nesillerin yetişmesini ve değerlerimizin yarınlara aktarılmasını sağlayan, bir meşale gibi toplumları aydınlatan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum. Başta görevi başında şehit olmuş öğretmenlerimiz olmak üzere ahirete intikal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

“Fırsat Ve İmkân Eşitliği”

Milletvekili İnceöz, “Türkiye’nin son yıllarda eğitimden emniyete, adaletten sağlığa, ulaşımdan ekonomiye kadar yaşadığı olumlu gelişmelerin önümüzdeki yıllarda da devam etmesi için iyi yetişmiş gençlere ihtiyacımız vardır. Bu gençleri hiç şüphesiz, fedakârca çalışan ve çocuklarımızı geleceğe hazırlayan öğretmenlerimiz yetiştireceklerdir. Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında, 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirmesinde öğretmenlerin çaba ve emeklerinin çok önemli payı olacaktır. Beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi emreden, kalemin kılıçtan üstün olduğunu belirten ve ilk emri ‘Oku olan bir medeniyetin mensupları olarak, eğitimin, öğrenmenin ve öğretmenlerimizin gönlümüzde her zaman ayrı bir yeri olmuştur” dedi. Yurdumuzun en ücra köşelerinde, her iklimde, her coğrafyada, en zor şartlarda dahi görevlerini özveriyle idame ettiren öğretmenlerimiz, her türlü övgüye ve takdire layık olduğunu vurgulayan Milletvekili İnceöz, “AK Parti olarak eğitimde yaptığımız reformların gayelerinden biri köhnemiş bir eğitim anlayışını tümüyle ortadan kaldırmaktı. Bütün çalışmalarımızda, eğitim ve öğretimde niteliğin artırılmasına, fırsat ve imkân eşitliğinin sağlanmasına, herkese öğrenim hakkının kullandırılmasına azami derecede gayret gösterdik. Eğitim sisteminin dershane kamburundan kurtarılması, baskıcı vesayet sisteminden kurtularak temel hak ve hürriyetlere uygun eğitime geçilmesi, yüzyılımızın yüz karası kılık kıyafet engeli ve katsayı engelinin kaldırılması gibi önemli çalışmalar yaptık. Bir taraftan eğitimde yılların ihmallerini telafi etmeye ve kalitesini arttırmaya çaba harcarken, öğretmenlerimizin de çalışma şartlarını iyileştirmeye gayret ettik. Eğitim çalışanlarına yönelik şiddeti önlemek amacıyla farkındalık oluşturacak çalışmaları destekliyor, şiddeti önleyici tedbirler ve caydırıcı müeyyidelerin getirilmesinin sağlanması ve eğitim çalışanlarının güven içinde çalışması konusunu son derece önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu haber 1039 kez okundu.
1.039 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 11:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.