Açık
  • EURO
  • DOLAR

ORTAKÖY DEVLET HASTANESİ BAŞ HEKİMİ KAYA EBELER GÜNÜNÜ KUTLADI

Aksaray Güncel - Nisan 22, 2019 09:34 A A

Ortaköy Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Fatih Kaya 21-26 Nisan tarihlerinde kutlanan Ebeler Haftası ile ilgili mesaj yayınladı

“Dünyanın en eski ve kutsal mesleklerinden birisi olan ebelik mesleği , doğum eylemini gerçekleştirmenin yanında ana–çocuk sağlığı, doğum öncesi ve doğum sonrası anne ve bebek bakım hizmetleri, anne ve bebekle ilgili koruyucu tedbirlerin ve tıbbi önlemlerin alınması,  gerekli hallerde ilk yardım ve acil önlemlerin alınması gibi hizmetler  veren ebeler, sağlık alanında yurdumuzun her köşesinde oldukça önemli ve kutsal bir görevi yerine getirmektedirler.
Ağır fedakarlıklar içerisinde görev ve sorumluluklarını yerine getirmeye çalışan ebeler, sağlık hizmet sistemimizin vazgeçilmez unsurlarından birisidir ve bu yaptıkları önemli görevlerinden dolayı toplum içinde saygın bir yer edinmişlerdir.
Ülkemizde, bu önemli ve kutsal görevi  yapan ebelerin hatırlanmaları amacıyla 21-26 Nisan tarihleri arasından ebeler haftası olarak kutlanmaktadır.  Ebeler haftası vesilesiyle, bu kutsal görevi  özveri, sabır ve gayret ile yerine getiren bütün ebelerimizin ” Ebeler Haftasını” kutlar, sağlık ve esenlikler dilerim.

Doktor Fatih Kaya

Ortaköy Devlet Hastanesi Başhekimi

Bu haber 2048 kez okundu.
2.048 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 09:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.