Açık
  • EURO
  • DOLAR

OTOBÜS DURAKLARI BELİRLİ PERİYOTLARDA YIKANARAK DEZENFEKTE EDİLİYOR

Aksaray Güncel - Haziran 18, 2020 08:25 A A

Aksaray Belediyesi, şehir içi ulaşımda kullanılan toplu taşıma araçlarının yolcu alıp indirdiği otobüs duraklarını belirli periyotlarda yıkayarak dezenfekte ediyor.

Korona virüs salgınının dünyada ilk vakalarının görülmesi ile birlikte şehrin birçok noktasında tedbir amaçlı dezenfekte çalışması başlatan Aksaray Belediyesi, pandemi sürecinde girilen kontrollü normalleşme döneminde de tedbirleri en üst seviyede tutuyor.

Otobüs duraklarının dezenfekte edilmesi çalışmaları kapsamında bugün Kurtuluş kavşağı civarında bulunan otobüs durakları belediye ekiplerinin çalışmaları sonucu hijyenik bir ortama kavuştu. Hijyen çalışmaları kapsamında otobüs duraklarının camları, oturma alanları ve yolcuların ellerini temas ettirebilecekleri noktalar bol köpüklü su ve antiviral özelliğe sahip solüsyonlarla dezenfekte edildi.

Toplum sağlığını korumak ve vatandaşlara hijyenik bir ortam sunma gayreti içerisinde çalışmalar yürüten Aksaray Belediyesi yetkililerince otobüs duraklarında insan sağlığına zararlı virüs ve bakteri oluşumunu önlemek amacı ile dezenfekte çalışmalarının kent genelinde devam edeceği bilgisi paylaşıldı.

Bu haber 558 kez okundu.
558 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 08:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.