Açık
  • EURO
  • DOLAR

OUKA CAFE SAHİBİ TOLGAHAN ÖZTÜRK 15 TEMMUZ İÇİN AÇIKLAMA YAPTI

Aksaray Güncel - Temmuz 13, 2019 20:07 A A

Ouka Cafenin sahibi İş Adamı Tolgahan Öztürk 15 Temmuz ile ilgili sitemize bir açıklama yaptı. Öztürk yaptığı açıklamada

“FETÖ’cü 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yıldönümünde yaşananlar unutulmadı. 15 Temmuz halkın yeniden ayağa kalkmak için verdiği mücadelenin adı oldu. O gecenin kahramanları yani Türk Milleti, ülkesine ve birliğine sahip çıktı. Askeriyle, polisiyle, gazetecisiyle darbe püskürtüldü. Türkiye bugün demokrasiye olan bağlılığını bir kez daha gösterecek 15 Temmuz şehitlerini anacak.

Türkiye 15 Temmuz 2016’da, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu bazı generallerin ve askeri personelin içinde olduğu darbe girişimiyle karşı karşıya kaldı. İhanet girişimi halkın sokağa çıkması ve TSK içindeki çoğunluğun destek vermemesi üzerine akamete uğradı. Bu cunta girişiminin bilançosu ise çok ağır oldu. Türkiye’nin hainlere karşı verdiği 15 Temmuz mücadelesinde 251 kişi şehit oldu, 2196 vatandaşımız ise yaralandı. O karanlık gecede FETÖ’cü pilotların  kullandığı F-16 uçakları Güneydoğu’nun dağlarında PKK’lı teröristler için bile bu kadar acımasız olmamıştı.

Alçak FETÖ Darbe Girişimi’nden sonra geçen 3 yılın ardından milletimizin istiklali, istikbali ve istikrarı adına gösterdiği kararlılığı devam ediyor. Şehitlerimize layık olabilmenin bilinciyle, daha güçlü bir Türkiye inşa etmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Diğer terör örgütleriyle olduğu gibi FETÖ’yle de sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Hain darbe girişiminin 3. yılında 15 Temmuz Şehitlerimizi, Gazilerimizi ve bu vatan uğruna can vermiş tüm kahramanlarımızı rahmetle, saygıyla ve minnetle anıyor; aziz milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyoruz” dedi.

Bu haber 3475 kez okundu.
3.475 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 20:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.